„Věřím vědě.“ „Jidáši!“ Umělci Pavlásek a Háma se očkují. Zvrhlo se to

3.6.2021 1:26 odp. | Ze sítí

Čipování a Bill Gates. Z těchto témat si dělají legraci zastánci očkování, herci Aleš Háma a Lukáš Pavlásek. Háma totiž nedávno dostal vzkaz, kde ho žena, která ho dřív měla v oblibě, označila za Jidáše. „Že vám není HANBA. Styďte se a přeji vám, ať si těch peněz vůbec neužijete,“ vzkazovala. A Háma připomenul, že jeho názor na očkování je jen jeho a nikoho nenutí, aby se jím řídil. A za podporu očkování prý nemá ani korunu.

„Věřím vědě.“ „Jidáši!“ Umělci Pavlásek a Háma se očkují. Zvrhlo se to
Foto: Repro Instagram
Popisek: Očkovaný herec Lukáš Pavlásek

Anketa

Vážíte si exprezidenta Václava Klause?

37%
32%
hlasovalo: 18828 lidí
Očkování v České republice pokračuje a sociální sítě zaplavují příspěvky těch, kteří se očkovat nechali, spolu s diskutabilně humornými narážkami na konspirační teorie o očipování a Billu Gatesovi. Mezi očkované se nedávno zařadil herec a komik Lukáš Pavlásek, který se pochlubil na instagramu: „Tak jsem se konečně mohl zajít očipovat a upgradovat svoje superschopnosti na chytání magnetů. Paráda, to jsem vždycky chtěl.“

„Jinak, já jsem celou dobu rád, že tuhle pandemii zažívám ve dvacátém prvním století a ne ve středověku. A věřím v pokrok a ve vědu, takže si s klidem nechám střelit všechno, o čem se dočtu v časopise Vesmír, který odebírám,“ pochlubil se také Pavlásek.

Informoval také o podmínkách v očkovacím centru: „Na místě očkování vše výborně šlape díky skvělé práci lékařů, sestřiček a armády. Za pár minut je hotovo. Takhle tu fachat všechno, tak jsme nejlepší na světě ve všem.“ A doplnil: „No nic, mám z toho očkování fakt radost. A teď si jdu pochytat pár magnetů z lednice a odeslat několik signálů Billu Gatesovi.“

K Pavláskovi přispěchal moderátor Aleš Háma. „Že zrovna Vy budete propagovat očkování, to jste mě zklamal!!! Podporujete židozednáře a kleroufony, kteří nás chtějí ovládnout... Jdu vyzvracet pránu,“ stavěl vtip na konspiračních teoriích.

Přidala se, na rozdíl od Hámy vážně, herečka Eva Holubová, která s Pavláskem souhlasila. „Taky respekt vůči lékařům a sestřičkám!!!“ připomenula.

Proč Háma žertuje o konspiračních teoriích, je možné zjistit z jeho profilu. Tam totiž zveřejnil, jaké vzkazy mu lidé píší. „Pane Háma, měla jsem vás jako herce a moderátora velmi ráda, ale že se i z vás stane JIDÁŠ a za pár stříbrných budete lidi nabádat, ať se nechají očkovat, to mě dorazilo. Že vám není HANBA. Styďte se a přeji vám, ať si těch peněz vůbec neužijete,“ vzkazovala moderátorovi jedna divačka.

Háma řekl, že takové vzkazy teď dostává a pak vysvětlil svůj postoj: „Co vám budu povídat, tak nějak jsem to čekal tady v tý naší kotlině, ale rád bych se k tomu jednou a naposledy vyjádřil. Takže, nejsem tváří pro očkování, jen jsem byl osloven kamarády, jestli bych nepodpořil kampaň na Instagramu. To se zcela bezplatně stalo, protože to považuji za jediné možné řešení, jak dostat do normálu zdravotnictví, kulturu, průmysl, školství a vůbec běžný život každého z nás.“

Ale doplnil, že to je jen jeho názor. „Prostě selským rozumem vzato spatřuji vyšší koeficient výhodnosti v očkování než bez něj. A co je podstatné, je to rozhodnutí každého z Vás a moje posty na to nemusí mít pražádný vliv,“ vzkázal. A na závěr se vymezil, že opravdu není voličem Andreje Babiše.

„Taky jsem něco dostal, dáme to dohromady a nakoupíme nějaký jidášský čipy a akcie Billa Gatese,“ přidal se tehdy k Hámovi Pavlásek.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: kasTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová v Rakousku: „Nesmíme podléhat závěru, že sankce bolí víc nás než Rusko.“ To prý trpí, jen to maskuje propagandou

20:10 Pekarová v Rakousku: „Nesmíme podléhat závěru, že sankce bolí víc nás než Rusko.“ To prý trpí, jen to maskuje propagandou

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se v rakouském Grafeneggu zúčastni…