„Vláda. Banda nabubřelých, bezradných, postbolševických buranů!“ Neurolog Stránský ve varu

15.02.2021 21:39

Neurolog a univerzitní pedagog Martin Jan Stránský opakované vyhlášení nouzového stavu i přes odmítavý postoj Sněmovny komentuje se slovy, že dnešním dnem „našim voleným zástupcům (tedy nám samotným) v Parlamentu menšinová vláda odebrala moc ve státě“. Varuje, že se tímto krokem „parlamentní reprezentace i ústava vyhazuje z okna a začíná jedna z nejtemnějších kapitol našich moderních dějin“ a moc ve státě přebírá „banda nabubřelých, bezradných postbolševických buranů“.

„Vláda. Banda nabubřelých, bezradných, postbolševických buranů!“ Neurolog Stránský ve varu
Foto: Hans Štembera
Popisek: MUDr. Martin Jan Stránský

Anketa

Je vyhlášení nového nouzového stavu Babišovou vládou protiústavní?

26%
70%
hlasovalo: 17023 lidí
Podle Stránského opakované vyhlášení nouzového stavu je v rozporu s naší ústavou. Odkazuje se přitom i na svědectví některých ústavních právníků a Advokátní komoru ČR a jmenuje například ústavního právníka Jan Wintra z Právnické fakulty Univerzity Karlovy.

„Podle mě v pořádku není. Vláda může vyhlásit nouzový stav na třicet dnů, prodloužit ho lze jen se souhlasem Poslanecké sněmovny. Ta ve čtvrtek souhlas nedala. Vláda to ale obešla tím, že vyhlásila nový nouzový stav,“ komentoval Wintr pro Deník N. Podle něj je postup vlády „evidentně protiústavní“.

Stránský též poznačil jméno ústavního právníka Jana Kysely, i on je názoru, že je daný postup kabinetu protiústavní.

Vláda podle neurologa zneužila nouzového stavu k trestání vlastních obyvatel: „Před rokem jsme my, občané, předali prostřednictvím naší parlamentní reprezentace téměř absolutní moc nad naší svobodou pohybu a podnikání současné vládě. Ze strachu z koronaviru byl vyhlášen ‚stav nouze‘. Tento stav minulý týden naše parlamentní reprezentace ukončila na základě devastujících dopadů neschopného, arogantního a chaotického vystupování vlády ignorantů, kteří nevidí rozdíl mezi laboratoří, vlastní zemí a jejími obyvateli. Hlavním jejich krédem se stalo ‚zničit virus a trestat‘!“

„Místo toho, aby vláda respektovala hlas lidu a ústavu země, prohlásila, že jeden nouzový stav sice skončil, ale na žádost hejtmanů začne ‚další‘, který s tím prvním vlastně právně nemá nic společného,“ komentuje dění. Podle něho tak nyní veškerou moc v našem státě přebrala „banda nabubřelých, bezradných, postbolševických buranů“.

Podle Stránského nyní nezbývá než doufat v úspěch žalob u Ústavního soudu a v to, že skončí i vláda premiéra Andreje Babiše (ANO). „Doufejme, že žaloby, které jsou na tento krok podány u Ústavního soudu, budou úspěšné a že občané této země udělají vše pro to, aby brzy skončila tato vláda v kalamitním stavu i její premiér, který naši zemi a naše životy řídí jako vlastní podnik,“ přeje si neurolog.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zvrat v kampani? Kalousek zvažuje nepříjemný úder

7:35 Zvrat v kampani? Kalousek zvažuje nepříjemný úder

Chtěli byste na pivo s Mirkem a Andrejem? Konkrétně s Miroslavem Kalouskem a Andrejem Babišem? Po ús…