„Vy jste se nám zaručili.“ Putinův projev: O čem se tu nemluvilo

22.12.2022 9:52 | Ze sítí

„Dovolte mi připomenout, že v únoru 2014 přijeli do Kyjeva tři ministři zahraničí evropských zemí – Polska, Francie a Německa – a podepsali jako garanti dohodu mezi opozicí a tehdejší vládou. O několik dní později došlo ke státnímu převratu. Na tyto záruky všichni zapomněli, jako by nikdy neexistovaly,“ řekl ruský prezident Vladimir Putin během středečního zasedání rady tamního ministerstva obrany. „Strategičtí protivníci“ dle něj mají za cíl Rusko „rozložit, oslabit a rozdělit na staletí“ a konflikt na Ukrajině byl „nevyhnutelný“. „Každý diktátor je na konci své cesty mimo realitu,“ komentoval proslov Putina šéf poslaneckého klubu TOP 09 Jan Jakob. Ozval se i zmocněnec Klíma.

„Vy jste se nám zaručili.“ Putinův projev: O čem se tu nemluvilo
Foto: Repro kremli.ru
Popisek: Ruský prezident Vladimir Putin promlouvá k zasedání rady ministerstva obrany

Putin na zasedání zdůraznil, že se přítomní schází „ve velmi důležitém období života země“ a odkázal na probíhající „speciální vojenskou operaci“, jak Rusko nazývá své vojenské napadení sousední Ukrajiny.

Dle ruského prezidenta je prý „dobře známo, že v současné době je proti Rusku aktivně využíván vojenský potenciál a schopnosti prakticky všech velkých zemí NATO“. Ruští vojáci a důstojníci však dle něj „statečně a neochvějně bojují za Rusko a sebevědomě plní své úkoly krok za krokem“. „A tyto úkoly budou samozřejmě plněny na všech územích Ruské federace, včetně nových území,“ pokračoval, čímž svými slovy mířil na ukrajinská území, které Rusko prohlásilo za své i přesto, že je z velké části ani nekontroluje.

Ruské vojáky útočící na Ukrajinu následně ruský prezident označil za „hrdiny“ a přirovnal je k vojákům, kteří bojovali za Rusko proti Osmanům či během obou světových válek. „Nebojím se vás přirovnat k hrdinům války z roku 1812, z první světové války nebo Velké vlastenecké války,“ vzkázal k ruským vojákům na Ukrajině.

Současně válečné akce však podle ruského prezidenta „upozornily na problémy, na kterých je potřeba tvrdě zapracovat“. „Patří sem i otázky, o kterých jsme opakovaně diskutovali. Mám na mysli komunikaci, automatizované systémy řízení vojsk a zbraní, taktiku protibaterie, určování cílů a tak dále,“ jmenoval.

Uvedl, že Rusko, si je dobře vědomo ohledně „všech informací o silách a prostředcích NATO, které jsou aktivně využívány ve speciálních vojenských operacích“ a je prý třeba tyto informace „analyzovat“ a na tomto základě se zlepšovat.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: rak

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

plat

Dobrý den, je pravda, co tvrdí ten mladý youtuber a europoslanec, že kromě vysokého platu, což se ví dlouho, dostávají ale europoslanci ještě další peníze? Prý až 700 000 korun měsíčně na odměny svého týmu a 127 000 na vedení kanceláře ve své zemi, současně si jsou vám propláceny letenky do země v ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Je potřeba připomenout osudný den na Majdanu , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseTravolta65 , 22.12.2022 14:18:03
ten den kdy nacisté nechali střílet do davu najaté odstřelovače někde s Gruzie měla vláda vyhlásit předčasné svobodné volby .To se nehodilo nacistům placeným CIA !CIA přiznala že do převratu /občanské války /vrazili pul miliardy dolarů a převrat se musel povést ! S tím nemělo Rusko nic společného ,ale bylo to namířené proti Rusku a byla už připravovaná válka proti Rusku !

|  12 |  0

Další články z rubriky

Za 14 dní budou Azováci v Praze. Za 500 Kč si s nimi můžete popovídat

12:15 Za 14 dní budou Azováci v Praze. Za 500 Kč si s nimi můžete popovídat

Vojáci brigády Azov, kontroverzní brigády, na kterou v minulosti i Američané uvalili sankce, vyjedou…