„Vy mě asi volit nebudete.“ Okamura a LGBT aktivisté v dešti

24.04.2025 21:23 | Monitoring

Štáb SPD už měl po mítinku složené pódium, na brněnské Dominikánské náměstí se snášel déšť, ale Tomio Okamura stále diskutoval. Jeho partnery byla skupinka brněnských LGBT aktivistů, která na náměstí nejprve přišla protestovat. Půlhodinovou ostrou debatu nakonec Okamura označil jako fajn výměnu názorů.

„Vy mě asi volit nebudete.“ Okamura a LGBT aktivisté v dešti
Foto: Jakub Vosáhlo
Popisek: Za Tomio Okamurou po mítinku přišli brněnští LGBT aktivisté

Mítink za svobodu slova, který SPD a její volební partneři uspořádali v Brně, měl zajímavou dohru v podobě více než půlhodinové debaty, kterou Tomio Okamura vedl v dešti se skupinkou LGBT mladých lidí, kteří celou demonstraci diskutovali s jeho příznivci. Tyto debaty probíhaly poměrně slušně, i když byla stále nablízku jedna z pořadatelek. 

Po skončení projevů aktivisté vyhledali Tomia Okamuru za pódiem a po společné fotografii se rozpoutala debata, kterou nepřerušil ani déšť, ani likvidace pódia, takže asi po půl hodině končili na zcela prázdném náměstí. S předsedou SPD debatovaly dvě dívky a dva chlapci, z nichž jeden se do debaty zapojoval výrazně méně než ostatní, druhý byl naopak lídrem jejich „frakce“.

Nejprve poněkud emotivnější debata probíhala o svobodě slova a o právu na plakát s „chirurgem z dovozu“. Jedna z účastnic s duhovou vlaječkou mu namítala, že svoboda má hranice, a ty má nastavovat zákon.

„Já jsem se setkal s rasismem osobně, potýkám se s ním celý život. Jsem to já, komu posměšně kreslí šikmé oči,“ připomněl Okamura.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Výborně Tomio !, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuse04Dovi , 25.04.2025 9:12:26
Správný politik snese diskusi i s oponenty - i když to dalo asi velkou práci to vydržet.....

|  6 |  0

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…