„Vypnul jsem doma ten vařič?“ přemýšlí na summitu EU osamoceně Fiala? FOTO, které bourá české sítě

24.6.2022 8:45 dop. | Ze sítí

S blížícím se začátkem našeho předsednictví EU jsou stále častější cesty našich politiků do Bruselu a zpět. Na čtvrtek 23.6.2022 si pobyt v sídle EU naplánovali oba předsedové momentálně nejsilnějších politických stran Andrej Babiš (ANO) a Petr Fiala (ODS). A oba dva o tom prostřednictvím svých twiterových účtů informovali. Ne vše se ale povedlo, třeba jedna Fialova fotka vzbudila pozornost, kterou si premiér určitě nepřál.

„Vypnul jsem doma ten vařič?“ přemýšlí na summitu EU osamoceně Fiala? FOTO, které bourá české sítě
Foto: Daniela Černá
Popisek: Premiér Petr Fiala

„Se starým dobrým známým, mým přítelem, leadrem Evropy,“ napsal Andrej Babiš ke své fotografii s francouzským prezidentem Emanulelem Macronem. Jsou na ní oba politici, usmívají se, drží se jednou rukou kolem pasu a Babiš si dělá selfie. Atmosféra se zdá přátelská a uvolněná.

 

„V Bruselu. Jednání lídrů EU a zemí západního Balkánu. Hlavním cílem je posílení vztahů ve světle ruské agrese na Ukrajině. Mluvíme i o bezpečnosti, energetice a politice rozšiřování,“ uvedl jednu ze svých fotografií z Bruselu Petr Fiala. Jeho PR tým si ale nepočínal při výběru fotografií zrovna šťastně, Fiala na fotce totiž působí osamělým dojmem, jako by se s ním nikdo z vrcholných představitelů nebavil.

To vše nemohlo ujít pozornosti sociálních sítí.

 

„V Bruselu, zjevně sám, opuštěn a ignorován, zatímco ostatní okolo živě diskutují,“ napsal jeden z diskutujících pod Fialovým příspěvkem.

„Opravdu to tak ale vypadá. Tak blízko, ale sám a opuštěn. Kdo teď dělá u Fialy PR fotky ? Nějaká změna?“ Odpovídá mu druhý s narážkou právě na práci jeho PR týmu.

„Jako kůl,“ vyjadřuje svůj pocit stručně a jasně další diskutér.

„Evokuje to ve mě ,"kůl v plotě" , pak to začalo,“ naráží další diskutující na legendární projev Milouše Jakeše, ve kterém se takto označil, a upozorňuje, že poté začala Revoluce.

K fotografii se vyjádřil i politický komentátor a novinář Miloš Čermák.

„Hele, předsedo, když už je to váš tweet, tak tam příště dejte fotku, jak se s někým bavíte a on vám pozorně naslouchá. Může se i trošinku usmívat, jako třeba ta paní vpravo. Takhle tam vypadáte moc smutně a odstrčeně. Nebo že přemýšlíte, jestli jste doma nezapomněl vypnout vařič,“ zkritizoval i on výběr fotografie.

 

Diskuzi poté odlehčil zakladatel serveru Seznam.cz a jeden z nejbohatších Čechů Ivo Lukačovič, když napsal: „Tvl Miloši a co když má ten vařič fakt zapnutej,“ což doprovodil smějícími se smajlíky.

„Pak je to při cenách energií asi fakt průser,“ narážel na současnou situaci ve své odpovědi Čermák.

Je třeba ale říci, že ani fotografie Andreje Babiše neušla negativním komentářům.

„Tu fotku si vezmi do kriminálu, tvoji spoluvězni budou nadšeni,“ doporučil Babišovi přispěvatel, který narážel na soudní jednání, které předsedu ANO čeká v září.

„Jak to, že vás k němu pustili,“ divil se další.

„Jasně že se spolu vyfotíme,“ použila další diskutující oblíbenou větu Andreje Babiše.

Dodejme, že období, kdy bude Česká republika předsednickou zemí Evropské unie, začíná 1. července 2022 a potrvá do konce roku. Evropské unii jsme předsedali už jednou, v druhé polovině roku 2009. Tehdy se stal předsedou Rady Evropy tehdejší premiér Mirek Topolánek, jehož vláda však během předsednictví padla.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: MaA

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

předsednictví EU

Pořád se mluví, jak je to pro nás prestižní a důležité. Ale mění se tím něco i pro vás jako europoslance? Jste třeba víc sledovaní, máte víc prostoru? A není celá událost nebo co to je, příliš přeceněvána?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala promlouval k národu. Babiš to sledoval. A přišel šok... Natočeno další VIDEO

18:28 Fiala promlouval k národu. Babiš to sledoval. A přišel šok... Natočeno další VIDEO

Expremiér Andrej Babiš (ANO) se ve svém pravidelném pořadu Čau lidi zaměřil mimo jiné na projev k ná…