„Zásadní informace. Pitomci?“ Babišův audit: Drama pokračuje. Je to vážné

02.12.2019 13:41

Audit, který přišel z Evropské komise, je prý konečný, i přes námitky ministryně Kláry Dostálové. A Andreje Babiše už tepe Miroslav Kalousek s Pavlem Teličkou. Kalousek vyzývá Jana Hamáčka: „Aby se vyjádřil, a konal.“ Jinak prý Hamáček bude nést vinu. Pavel Telička už mluví o rezignaci pro Kláru Dostálovou. A Šafr tvrdí, že by premiér měl přestat dělat z lidí pitomce.

„Zásadní informace. Pitomci?“ Babišův audit: Drama pokračuje. Je to vážné
Foto: Repro ČT
Popisek: Premiér Andrej Babiš
reklama

Evropská komise zaslala údajně finální verzi auditu, podle kterého je v premiér Andrej Babiš ve střetu zájmů. Zda se jedná o finální verzi či nikoliv je však rozporováno. Premiér Andrej Babiš stále trvá na tom, že se řídil podle lex Babiš.

Anketa

Jak posoudit vystoupení Pavla Novotného v ruské TV?

hlasovalo: 29597 lidí

A Miroslav Kalousek už požaduje, aby předseda koaliční ČSSD vyvodil důsledky. „V ČR je konečné stanovisko EK ke konfliktu zájmů Andreje Babiše. On a Klára Dostálova mlží a lžou. Žádám 1. místopředsedu vlády Jana Hamáčka, aby se vyjádřil a konal. Koaliční partner se touhle kauzou nemůže promlčet, pokud nechce nést stejnou vinu,“ tvrdí Kalousek.

Bývalý europoslanec Telička, který se s Andrejem Babišem nerozešel v dobrém, si také do premiéra kopl. „Premiér Babiš – audit. Vyjděme z tvrzení, že ministerstvo pro místní rozvoj tvrdí, že Evropská komise požaduje nezveřejnění auditu. Tedy, že text je důvěrný. Co ale brání ministerstvu pro místní rozvoj a Andreji Babišovi sdělit, jaký je hlavní závěr? Kromě arogance a chování jako malých podvodníčků.“

„Pane Babiši, nejen my dva víme, že auditní zpráva je konečná. Jste ve střetu zájmů, viz jeden z důvodů ukončení mojí spolupráce. Tanečky ministerstva místního rozvoje a Kláry Dostálové, které se již rovněž dostaly do střetu zájmů, jsou trapné. Dále poškozujete zájmy ČR v EU. Konejte!“ vyzývá.

„Ministryně Dostálová ‚hraním o čas‘ přebírá zásadní politickou zodpovědnost. K žádným prodlevám a rozporování není důvod, ani to není možné. V demokratické zemi to nemůže skončit jinak než rezignací,“ tvrdí bývalý europoslanec.

„Zpráva nemůže být jiná než konečná. Ale ČR musí do dvou měsíců přijmout a začít realizovat „compliance“ opatření. A zdůrazňuji, ČR. Toto není jen otázka vlády, ale mj. s ohledem na možné rozpočtové dopady i Parlamentu,“ řekl na závěr Telička.

S Teličkou souhlasil také Pavel Šafr z Fora24. „Podstatná informace. Když ČR neimplementuje doporučení EK, bude mít velký problém. Pan premiér Andrej Babiš by měl přestat dělat z lidí pitomce. Nadrobil nám pěkný průšvih,“ tvrdí šéfredaktor serveru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Tlupy, fotbal, policie nula." Drsné zprávy Arenbergerovi. A ještě horší

19:54 ,,Tlupy, fotbal, policie nula." Drsné zprávy Arenbergerovi. A ještě horší

Nový ministr, ale staré praktiky? Ministr Arenberger v pondělí navrhne omezení setkávání pouze na dv…