„Zásadní informace. Pitomci?“ Babišův audit: Drama pokračuje. Je to vážné

02.12.2019 13:41

Audit, který přišel z Evropské komise, je prý konečný, i přes námitky ministryně Kláry Dostálové. A Andreje Babiše už tepe Miroslav Kalousek s Pavlem Teličkou. Kalousek vyzývá Jana Hamáčka: „Aby se vyjádřil, a konal.“ Jinak prý Hamáček bude nést vinu. Pavel Telička už mluví o rezignaci pro Kláru Dostálovou. A Šafr tvrdí, že by premiér měl přestat dělat z lidí pitomce.

„Zásadní informace. Pitomci?“ Babišův audit: Drama pokračuje. Je to vážné
Foto: Repro ČT
Popisek: Premiér Andrej Babiš
reklama

Evropská komise zaslala údajně finální verzi auditu, podle kterého je v premiér Andrej Babiš ve střetu zájmů. Zda se jedná o finální verzi či nikoliv je však rozporováno. Premiér Andrej Babiš stále trvá na tom, že se řídil podle lex Babiš.

Anketa

Jak posoudit vystoupení Pavla Novotného v ruské TV?

hlasovalo: 29565 lidí

A Miroslav Kalousek už požaduje, aby předseda koaliční ČSSD vyvodil důsledky. „V ČR je konečné stanovisko EK ke konfliktu zájmů Andreje Babiše. On a Klára Dostálova mlží a lžou. Žádám 1. místopředsedu vlády Jana Hamáčka, aby se vyjádřil a konal. Koaliční partner se touhle kauzou nemůže promlčet, pokud nechce nést stejnou vinu,“ tvrdí Kalousek.

Bývalý europoslanec Telička, který se s Andrejem Babišem nerozešel v dobrém, si také do premiéra kopl. „Premiér Babiš – audit. Vyjděme z tvrzení, že ministerstvo pro místní rozvoj tvrdí, že Evropská komise požaduje nezveřejnění auditu. Tedy, že text je důvěrný. Co ale brání ministerstvu pro místní rozvoj a Andreji Babišovi sdělit, jaký je hlavní závěr? Kromě arogance a chování jako malých podvodníčků.“

„Pane Babiši, nejen my dva víme, že auditní zpráva je konečná. Jste ve střetu zájmů, viz jeden z důvodů ukončení mojí spolupráce. Tanečky ministerstva místního rozvoje a Kláry Dostálové, které se již rovněž dostaly do střetu zájmů, jsou trapné. Dále poškozujete zájmy ČR v EU. Konejte!“ vyzývá.

„Ministryně Dostálová ‚hraním o čas‘ přebírá zásadní politickou zodpovědnost. K žádným prodlevám a rozporování není důvod, ani to není možné. V demokratické zemi to nemůže skončit jinak než rezignací,“ tvrdí bývalý europoslanec.

„Zpráva nemůže být jiná než konečná. Ale ČR musí do dvou měsíců přijmout a začít realizovat „compliance“ opatření. A zdůrazňuji, ČR. Toto není jen otázka vlády, ale mj. s ohledem na možné rozpočtové dopady i Parlamentu,“ řekl na závěr Telička.

S Teličkou souhlasil také Pavel Šafr z Fora24. „Podstatná informace. Když ČR neimplementuje doporučení EK, bude mít velký problém. Pan premiér Andrej Babiš by měl přestat dělat z lidí pitomce. Nadrobil nám pěkný průšvih,“ tvrdí šéfredaktor serveru.

Fotogalerie: - Statisíce proti Babišovi a Zemanovi

Demonstrace Milionu chvilek pro demokracii na praž...
Demonstrace Milionu chvilek pro demokracii na praž...
Demonstrace Milionu chvilek pro demokracii na praž...
Demonstrace Milionu chvilek pro demokracii na praž...
Demonstrace Milionu chvilek pro demokracii na praž...
Demonstrace Milionu chvilek pro demokracii na praž...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Šíp padal smíchy kvůli covidu: Herec hraje, dokud nechcípne. A teď...

14:24 Karel Šíp padal smíchy kvůli covidu: Herec hraje, dokud nechcípne. A teď...

Jak se hercům v divadle hraje za časů koronaviru? Jinak než dříve, to je jisté. Publikum je zarouško…