Zemanovi důvěra stoupla, Sobotkově vládě klesla

06.01.2016 12:45

Průzkum důvěry ústavním institucím, provedený ještě před koncem roku agenturou CVVM, potěší prezidenta Zemana. Stal se jednou z nejpopulárnějších ústavních institucí a jeho pozice navíc stále posiluje. Méně důvodů k jásotu má Sobotkova vláda.

 Zemanovi důvěra stoupla, Sobotkově vládě klesla
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Miloš Zeman na shromáždění k výročí státního svátku 17.listopadu na Albertově

Prezident Miloš Zeman má důvěru 59 procent dotázaných, přičemž u 20 procent je tato důvěra jednoznačná. Nedůvěru prezidentovi vyjádřilo 39 procent a dvě procenta se nedovedou rozhodnout.

Vláda má důvěru pouze menšiny respondentů, věří jí 44 procent a z toho pouhých pět procent odpovědělo, že jí „rozhodně důvěřuje“. Proti kabinetu se postavilo 53 procent.

Obě komory Parlamentu si podle výzkumníků mohou podat ruce, věří jim zhruba stejně lidí a výsledky to nejsou moc oslnivé. Poslanecké sněmovně důvěřuje 33 procent, Senátu 31 a nedůvěru oběma komorám vyjádřilo shodně většinových 61 procent.

Celý průzkum ZDE

Vítězem soutěže popularity jsou těsně obecní zastupitelstva a starostové, kterým nejvíce lidí důvěřuje tradičně, nyní však prezidenta poráží jen o dvě, respektive jedno procento. Naopak krajská zastupitelstva a hejtmani si připsali jen 45 a 40 procent.

Druhou částí ankety byl dotaz, jak jsou občané spokojeni s politickou situací v zemi. Spokojenost vyjádřilo 21 procent, což je oproti předchozímu měsíci zlepšení o jedno procento. O dvě procenta ale stoupl také počet nespokojených, aktuálně je jich 46 procent. Třicet procent uvedlo, že není ani spokojeno, ani nespokojeno.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zkušený politik Vlastimil Tlustý před kamerou PL promluvil o možném plánu Zemana na záchranu ČSSD. Takto to prý asi bude

20:07 Zkušený politik Vlastimil Tlustý před kamerou PL promluvil o možném plánu Zemana na záchranu ČSSD. Takto to prý asi bude

HORKÉ TÉMA Moderátor TV ParlamentníListy.cz Radim Panenka v pořadu Horké téma přivítal někdejšího mi…