Zhubnul jsem, pochlubil se Zdeněk Škromach. A ministr Herman sdělil občanovi cosi o ČT

04.01.2016 9:32

Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) a senátor Zdeněk Škromach (ČSSD) si na přání čtenářů ParlamentníchListů.cz zavěštili, co nás v novém roce čeká a nemine. Oba dva zmínili ve svých prognózách migrační krizi. Herman v této souvislosti zdůraznil, že bychom neměli migrantům ustupovat. Naopak je prý třeba se hrdě hlásit k vlastní identitě.

 Zhubnul jsem, pochlubil se Zdeněk Škromach. A ministr Herman sdělil občanovi cosi o ČT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman

Jedna ze čtenářek ParlamentníchListů.cz poukázala na to, že se v Praze zrušilo kvůli obavám z terorismu rozsvícení vánočního stromu a v Bruselu odpískali oslavy konce roku a ohňostroj. „Není to už příliš? Kam až budeme muset ustupovat?“ obrátila se na Daniela Hermana.

Ministr kultury dal tazatelce za pravdu, že ustupovat z našich vlastních zvyků a tradic by bylo velkou chybou. „Ustupovat nelze, naopak je třeba se hrdě hlásit ke své vlastní identitě. Současnou situaci ‚střetu civilizací‘ lze chápat i jako impulz ke znovuobjevení principů naší kultury a společnosti. Bez solidně položených základů se totiž žádná dobrá stavba vybudovat nedá,“ myslí si.

Jiného čtenáře zajímalo, zda česká vláda neudělá stejný proces v masmédiích jako vláda v Polsku. Vysílání ČT je totiž prý až na pár starých pohádek a pořadů o přírodě naprosto nevyvážená propaganda. Ministr kultury názor na vysílání veřejnoprávní televize nesdělil, tazatele odkázal na Radu ČT, která je kompetentním orgánem, co se týče obsahu vysílání České televize.

S prosbou o prognózu průběhu následujícího roku se čtenáři ParlamentníchListů.cz obrátili i na sociálnědemokratického senátora Zdeňka Škromacha. Ten ve své odpovědi poukázal na sadu voleb a uvedl, že i on sám bude usilovat o obhajobu mandátu. „Obávám se však, že volby budou protkány především emocemi z další vlny migrantů z Blízkého východu a Afriky,“ uvedl mimo jiné. 

Plné znění otázek a odpovědí ZDE a ZDE

„Přijde mi, že v poslední době nejste už tolik vidět a slyšet jako dřív. Čím to? Nedochází vám síly? Nebo nejste třeba nemocný? V poslední době jste dost zhubl...“ obával se jiný čtenář ParlamentníchListů.cz. Škromach vysvětlil, že už je to více než rok, kdy se mu záměrně a pod odborným dohledem podařilo redukovat váhu. Cítí se díky tomu velmi dobře a dodalo mu to nové síly.

„Poslední dobou se stále věnuji své práci v Senátu PČR a ve svém regionu. Sociální demokracie je u vlády a v médiích teď vídáte spíše mé kolegy ze sociální demokracie, kteří jsou v pozicích ministra. Nicméně pokud byste sledoval činnost Senátu (například na jeho webových stránkách, kde je mimo jiné k dispozici i přímý přenos při jednáních schůze), věřím, že je mě tam stále slyšet dostatečně,“ popsal senátor ve druhé části odpovědi svoji pracovní náplň.

Plné znění otázek a odpovědí ZDE a ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

18:30 „Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

Premiér Andrej Babiš poskytl ParlamentnímListům.cz exkluzivně komentář týkající se výstupů některých…