Zlé zprávy z Německa: Už se to prý vymyká kontrole

01.11.2016 11:50

Bezpečnostní situace v Německu je vzhledem k masivní migrační vlně horší, než si je vláda kancléřky Angely Merkelové ochotna připustit. Jenom za loňský rok spáchali migranti v Německu více než 200 000 trestných činů a za letošní rok se očekávají ještě vyšší čísla.

 Zlé zprávy z Německa: Už se to prý vymyká kontrole
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Migranti
reklama

Z důvěrné policejní zprávy, kterou před několika měsíci publikoval deník Bild, vyplynulo, že v roce 2015 spáchali migranti 208 344 trestných činů. Toto číslo představuje nárůst v porovnání s rokem 2014 o neuvěřitelných 80 %. Denně tak měli na svědomí 570 trestných činů. Jak v této souvislosti připomíná Soeren Kern z Gatestone Institute, skutečný počet trestných činů je ještě mnohem vyšší, protože statistiky Spolkového kriminálního úřadu (BKA) zahrnují jen vyřešené případy.

Skutečný počet případů tak loni mohl dosáhnout až 400 000 a za letošní rok by to mohlo být ještě horší. Během prvních šesti měsíců došlo podle BKA ze strany migrantů ke spáchání 142 500 trestných činů, což dělá za jediný den 780 jednotlivých případů porušení zákona. Jestliže nárůst v roce 2015 činil ve srovnání s rokem předchozím 80 %, tak za letošní rok by se tento ukazatel mohl zvýšit o dalších 40 %. „A opět platí, že se jedná jen o vyřešené případy,“ dodává Kern.

Anketa

Příští vláda: Koalice ANO, KDU-ČSL a STAN. Premiér Babiš, vicepremiéři Bělobrádek a Gazdík. Co na to říkáte?

3%
2%
hlasovalo: 13628 lidí

Celý text v angličtině je ZDE.

„Většina spáchaných trestných činů je německými úřady bagatelizována. Zřejmě aby se tak zabránilo šíření protiuprchlických nálad ve společnosti. Zpráva BKA například uvádí, že většinu trestných činů zahrnují přestupky v podobně jízdy na černo ve veřejné dopravě. Podle úřadů se tak jedná o izolované incidenty, které nejsou součástí celonárodního problému,“ píše Kern s tím, že v rámci své podrobné analýzy došel k závěru, že bezpečnostní situace se brzy může vymknout kontrole.

Konkrétně v Hamburku spáchali migranti téměř polovinu z 38 000 trestných činů, které jsou evidovány za prvních šest měsíců letošního roku, byť tvoří jen malou část z populace čítající 1,7 milionu osob. „Ročně dojde ve městě ke krádežím 20 000 peněženek a v drtivé většině případů za krádežemi stojí migranti z Balkánu a Afriky. Jejich gangy ovládají rozsáhlé prostory ve městě a místní obyvatelé i majitelé obchodů denně čelí krádežím, násilnostem a sexuálnímu obtěžování.“

V Porýní a Porúří, kde je soustředěno mnoho velkých měst, spáchali migranti z Alžírska v roce 2015 více než 13 000 trestných činů, což je dvojnásobně více než za předchozí rok. Ministerstvo vnitra spolkové země Severní Porýní – Vestfálsko eviduje za loňský rok asi 12 000 trestných činů, které spáchali migranti z Maroka, Alžíru a Tunisu. „Opět jde o znatelný nárůst ve srovnání s minulými lety,“ píše Kern s tím, že vážná situace je také ve Stuttgartu, Lipsku, Drážďanech, ale i Bavorsku.

Jenom za měsíc říjen se v německých médiích objevily informace o asi dvaceti případech znásilnění a sexuálního obtěžování, které mají na svědomí migranti. Například v Lüneburgu dva migranti znásilnili ženu, která se procházela v parku se svým malým dítětem. O den později se stala terčem znásilnění při odchodu z kostela v centru Düsseldorfu devadesátiletá žena. O tři roky mladší žena byla 22. října zavražděna somálským migrantem v Neuenhaus. Sexuální obtěžování se nevyhýbá ani dětem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nikdy neodstoupím!“ zahřměl z Partie Babiš. Velký výprask dostal „škůdce ekonomiky“ Středula

13:26 „Nikdy neodstoupím!“ zahřměl z Partie Babiš. Velký výprask dostal „škůdce ekonomiky“ Středula

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) rozjel v Partii CNN Prima News pořádnou kanonádu. Zopakoval, že ni…