„Zloději, zloději, zloději.“ Noveský a Štěpán o vládě. Dav měl jasno

28.09.2022 15:40 | Reportáž

Stejně jako na počátku září, i v závěru tohoto měsíce vystoupil na další demonstraci v Praze odborník na energetiku Ivan Noveský. A promluvil zostra. Konstatoval, že se Česká republika ocitla v problémech po teroristickém útoku na plynovod Nord Stream. A vládě Petra Fialy (ODS) vmetl do tváře, že kdyby to byla česká vláda, zařídí pro české občany levnější elektřinu i plyn. Promluvil také Vladimír Štěpán, odborník na plyn.

„Zloději, zloději, zloději.“ Noveský a Štěpán o vládě. Dav měl jasno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace Česká republika na 1. místě s názvem Nenásilná revoluce

Anketa

Kdo je vítězem komunálních voleb?

22%
66%
8%
hlasovalo: 14498 lidí
Na Václavském náměstí v Praze to stále vře. „Už zase ryjeme držkou v zemi,“ pozdravil s Krylem expert na energetiku Vladimír Štěpán.

Po první demonstraci na začátku září prý zaznamenal potlesk a pochvaly z celé EU. Uvádělo se, že na Václaváku bylo dvě stě tisíc účastníků, Česká televize ale na dálku odhadla sedmdesát tisíc. Tato slova vyvolala posměch.

Návrhy, které odborníci vládě předkládají, by podle něj ušetřily stovky miliard korun.

Nyní však považoval za nutné mluvit o zcela novém průšvihu, který se na nás řítí. „Po sabotážích byl zastavem plynovod Nord Stream. A dnes Ukrajina vyvolala arbitráž s Ruskem a neví se, jak bude proudit plyn přes její území. Den na to zavřeli plynovod, který by nás mohl zachránit. A my jim pomáháme,“ zuřil.

Vláda tvrdí, že všechno zvládá, ale nikdo tomu nevěří. „Řekli, že máme plyn na celou zimu a teď chtějí snižovat teploty na patnáct stupňů. Jak to, když ho mají dost?,“ divil se expert na energetiku.

Demisi, demisi, reagoval dav.

Podle Štěpána se klidně může stát, že budeme bez plynu úplně.

Noveský: Není to divné?

Po něm se postavil k řečnickému pultíku energetik Ivan Noveský. I jeho přivítal potlesk.

„Před rokem by mě ani náhodou nenapadlo, že při příležitosti státního svátku české státnosti zde budeme stát a budeme řešit, jestli se česká vláda bude chovat jako česká a jestli bude řešit problémy českých občanů, českých domácností,“ začal Noveský.

S obavami prý sleduje to, co se děje kolem plynovou Nord Stream 1. Výbuch pod vodou označil za teroristický útok. „Je to v podstatě teroristické napadení celé Evropy, není to jen napadení České republiky. A když jsme byli teroristicky napadeni, tak Ukrajina přerušuje dodávky plynu a začíná se soudit s Gazpromem, není to poněkud divné?“ ptal se Noveský.

„Hanba, hanba, hanba,“ odpověděl mu dav stojící pod pódiem.

Konstatoval, že vláda Petra Fialy při zastropování cen občany podvedla, protože řada lidí si teď myslí, že bude platit 3 koruny za kubík plynu, ale realita je jiná. Realita je podle něj taková, že od roku 1997 měla Česká republika zajištěny stabilní dodávky plynu z Ruska, ale to teď končí.

„A když nám vláda slibovala 6 korun za kWh elektřiny, tak nám zapomněla říct, že to bude 9 až 11 korun,“ pokračoval Noveský.

„Zloději, zloději, zloději,“ odpověděli Noveskému demonstranti.

„A kdyby tady byla česká vláda, tak by s těmi cenami elektřiny ještě pohnula," pokračoval Noveský.

„Demisi, demisi, demisi,“ odpověděl opět dav.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Jan Kuchař byl položen dotaz

Co říkáte na tento návrh?

Pořádně slyšíme o úsporách, ale nikdo z politiků nejde příkladem. Jestli není možné, abyste si zmrazili platy – prý kvůli tomu, že by se to týkalo třeba i soudců, proč ještě nikdo nepřišel s tím, aby se platy politiků staly samostatnou skupinou? Pak by bylo přeci vše vyřešeno. Není vše ostatní z vaš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Banda hlupáků, nic neumí!“ Válka Hamplové s Láskou se šíří. Bývalý hlas ČT udeřil do zastánců senátorky

22:30 „Banda hlupáků, nic neumí!“ Válka Hamplové s Láskou se šíří. Bývalý hlas ČT udeřil do zastánců senátorky

Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová, která ve čtvrtek zkolabovala během jednání horní komory parlamentu,…