„Zlý“ Orbán dostane miliardu od Němců. Právě oznámeno

10.04.2024 8:43 | Zprávy

Premiér Maďarska Viktor Orbán u příležitosti zahájení podnikatelského fóra v Banja Luce v Bosně a Hercegovině prohlásil, že maďarská ekonomika za posledních 14 let vzrostla o 70 procent. Orbán je u moci nepřetržitě od roku 2010, tedy celých zmíněných 14 let. A teď podle něj Maďarsko hledá, kam investovat svůj kapitál. Zdá se, že Maďarsku se ekonomicky daří, navzdory tlaku EU, které se v Maďarsku nepozdává úroveň právního státu.

„Zlý“ Orbán dostane miliardu od Němců. Právě oznámeno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Maďarský premiér Viktor Orbán a slovenský premiér Robert Fico navštívili bývalého českého prezidenta Miloše Zemana

Maďarský premiér Viktor Orbán si na podnikatelském fóru pochvaloval, jak se ekonomicky daří v jeho zemi. Daří se jí prý natolik dobře, že maďarská vláda teď hledá, kam investovat nový kapitál. A podnikatelské fórum v Banja Luce, které organizovalo Srbsko, může být takovou příležitostí. Už proto, že Chorvatsko a Maďarsko brzy propojí dálnice. Orbán Maďarsko popsal jako regionálního „šampiona“, na jehož území dnes působí 1500 společností schopných investovat v zahraničí. Maďarsko se svým pětiprocentním růstem předpovídaným pro letošní rok „není nic menšího než královská hodnost,“ řekl.

Maďarského premiéra citoval server About Hungary a Miniszterlenok.hu.

Důkazem síly tamní ekonomiky má být i plánované rozšíření závodu Mercedesu ve středním Maďarsku.

Ministr zahraničních věcí a obchodu Péter Szijjártó uvedl, že rozšíření závodu Mercedes v Kecskemetu probíhá podle plánu. Investice v hodnotě 400 miliard forintů (1 miliarda eur) zdvojnásobí kapacitu závodu a „přispěje k tomu, že Maďarsko bude mít větší váhu při utváření moderní výroby automobilů“, uvedl ministr Szijjártó na facebooku. Na jeho vyjádření upozornil server About Hungary.

Orbán poznamenal, že dynamika evropské ekonomiky je nyní na Balkáně, „kde lidé chtějí a mohou pracovat“. Dodal, že pro maďarské společnosti je důležité získat souhlas místních obyvatel s investicemi do oblastí, do kterých je potřeba. A tak jako maďarská ekonomika posílila o 70 procent, mohou v budoucnu posílit i ekonomiky Chorvatska i Bosny a Hercegoviny.

Orbán také naznačil, že Maďarsko čeká na Srby „jako dělníky i podnikatele“.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Miloš Polák

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Víte, co mi přijde zajímavé?

Že všichni, kdo evidentně volili koalici SPOLU si nepřipouští, že za svůj neúspěch a úspěch jiných stran si mohou sami svou politikou. Proč máte dojem, že roste obliba protestních stran? Myslíte, že voliči jsou tak hloupí a věří populistům a extrémistům nebo připouštíte, že prostě tato vláda dělá ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

A, vzhledem k otálení EU, Balkán vstoupí do BRIXu., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusetatana , 10.04.2024 9:31:32
Je rozdíl, jestlimá země skutečné politiky, nebo onuce.

|  12 |  0

Další články z rubriky

Srbský prezident: 3 až 4 měsíce do velké války v Evropě. Možná dřív

21:00 Srbský prezident: 3 až 4 měsíce do velké války v Evropě. Možná dřív

Velká konfrontace je blízko. „Ne víc než tři až čtyři měsíce,“ říká v rozhovoru pro švýcarský magazí…