„Zoufalý pokus o mobilizaci. Straší lidi ústavní většinou, která nic neřeší,“ vzkazuje Vondráček vládě

14.08.2025 15:02 | Monitoring

Zoufalství, nebo poslední politická finta? Vládní strany, které čelí historickému propadu důvěry, začaly veřejnost strašit představou, že hnutí ANO, SPD a Stačilo! získají po příštích volbách ústavní většinu. Alespoň podle předsedy Svobodných Libora Vondráčka, který poukazuje na to, že celé je to jen „poslední pokus o mobilizaci zklamaných voličů“, který nestojí na reálných základech.

„Zoufalý pokus o mobilizaci. Straší lidi ústavní většinou, která nic neřeší,“ vzkazuje Vondráček vládě
Foto: Archiv L. Vondráčka
Popisek: Libor Vondráček

 „Ústavní většina ve Sněmovně je k ničemu, pokud vládní strany ovládají Senát,“ říká Vondráček a připomíná, že k jakékoliv změně ústavy je nutný i souhlas třípětinové většiny senátorů. A tam má vládní pětikoalice stále silné pozice.

„Strašení ústavní většinou opozice je jen zoufalý trik. Vládní politici moc dobře vědí, že i po senátních volbách nemůže mít opozice v horní komoře většinu. Přesto se snaží vyvolat hysterii,“ říká šéf Svobodných a dodává: „Nenechte se znovu oklamat.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Je směšně tragické, když odpudivá koalice nemůže vést pozitivní kampaň, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusemravní bahno , 14.08.2025 15:46:33
Za celé čtyři roky totiž nedosáhla ničeho aby mohla říct: " Pohleďte, tohle se nám ve váš prospěch, občané, povedlo, v tomto jsme lepší než bylo vládnutí dnešní opozice před námi, dejte nám důvěru a půjdeme kupředu.." Nic se jim nepovedlo, jen blbě žvanit, utrácet, zadlužovat, šmelit s bitcoiny, lumpovat, rozhádat se s každým vyjma zahraničních pijavic, znectít diplomacii, rozvrátit ekonomiku, doničit hospodářství, zruinovat zemědělství, rozložit školství, dostat ke dnu zdravotnictví a rozbordelit a zpustošit vztahy mezi lidmi. ŠMEJDI! žvaniví, blekotaví, smrdutí! No a tak se uchylují koaličníci ke kampani negativní, straší lidi Ruskem, ovládnutím (óóó hrůzo!) Sněmovny, vystavují na plakátech členy opozice zcela nesmyslně s prezidentem Ruské federace Putinem, ( po správnu by opozice měla recipročně udělat fotomontáž hlavy Fialy, vražené do kostnaté řitě von Leyen, ale k tomu se opozice nesníží) a vůbec se chovají jako osoby slabomyslné, pozitivní kampaně se bojící. Odpadi! NECHUTNÁ KAMPAŇ !

|  10 |  0

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…