14 papírů, to myslíte vážně? Zděšení z „vládní pomoci“. Středula vystavil pravdu

15.05.2022 22:02 | Ze sítí

Šéf odborů a prezidentský kandidát Josef Středula se na svém twitterovém účtu zaměřil na politiku Ministerstva práce a sociálních věcí a na to, jak je komplikované získat příspěvek na bydlení. „Pane premiére Petře Fialo, ministře Mariane Jurečko, je opravdu nutné chtít třeba rodný list, občanský průkaz a výši důchodu?“ ptá se mimo jiné Středula.

14 papírů, to myslíte vážně? Zděšení z „vládní pomoci“. Středula vystavil pravdu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČMKOS Josef Středula

„Toto je neskutečné!!! Proč chce Ministerstvo práce a sociálních věcí po lidech v nouzi dokumenty, z nichž většinu už má a může si je ‚vytáhnout‘ ze svých vlastních databází? Pane premiére Petře Fialo, ministře Mariane Jurečko, je opravdu nutné chtít třeba rodný list, občanský průkaz a výši důchodu? To je ten deštník?“ zeptal se Středula na twitteru s odkazem vládní projekt Deštník proti drahotě.

Sdílel spolu s tím také příspěvek Daniela Hůleho, jenž se stará v organizaci Člověk v tísni o dluhové poradenství. Ten se podivoval nad tím, že v případě, kdy seniorka žádá úřad o příspěvek na bydlení, chce po ní 14 dokumentů.

„Pane ministře Mariane Jurečko, sliboval jste změnu, a místo toho jste to nechal své úředníky opět zabít. Ti lidé budou krachovat a místo pomoci jim stát nabídne jen exekuce,“ uvedl Hůle. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Tragédie

Podle mě je za vaší podporoujen vypočítavost. Vybrali jste si porzatím 3 nejsilnější kandidáty, ale volí se jen jeden prezident. Jak to tedy chápat? Koho pak opravdu podpoříte? A nechybí vám mezi němi někdo, kdo by hájil pravicové hodnoty?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

FOTO „F*ck you Putin!“ Černochová popřála ruskému prezidentovi k jubileu

22:20 FOTO „F*ck you Putin!“ Černochová popřála ruskému prezidentovi k jubileu

Ruský prezident Vladimir Putin má dnes kulaté narozeniny. Je mu 70 let. Mimo blahopřání od svých pod…