2040. Brusel vymyslel, jak budete žít: Pokud tedy...

11.02.2024 22:05 | Zprávy

Server Politico ukázal, jak bude vypadat život v Evropské unii v roce 2040, až bude z 90 procent dokončena zelená revoluce. Změní se stravovací návyky Evropanů – pravé maso bude drahé. Většina automobilů bude na elektrický pohon. Drahé budou letenky, lidé budou spíš cestovat vlakem a jezdit na kole. Díky pohybu a zdravému stravování tak budou Evropané zdravější. Toto vše nastane, pokud klimatické plány budou nakonec schváleny.

2040. Brusel vymyslel, jak budete žít: Pokud tedy...
Foto: Repro Youtube
Popisek: Kuřecí řízek - ilustrační foto

Pokud klimatický plán Evropské unie bude fungovat, v roce 2040 už bude zelená revoluce z 90 procent dokončena, informuje server Politico.

Evropský kontinent bude díky tomu vypadat podstatně jinak. Snížení emisí o 90 % donutí Evropany k přebudování svého hospodářství, změně krajiny a životního stylu. O změny se zasadí i globální oteplování. Redaktorky serveru Politico popsaly, jak by mohl život v Evropě vypadat za šestnáct let.

Zásadně se změní stravování Evropanů. V ledničce se bude nacházet podstatně méně živočišných produktů vzhledem k tomu, že zvířata jsou v EU stále hlavním zdrojem metanu, který je druhým největším faktorem globálního oteplování.

Pravděpodobné je, že v ledničce spíše lidé najdou párky z umělého masa, protože zavedení emisních cen pro potraviny zvýšilo ceny pravého masa. Poptávka po hospodářských zvířatech klesne až o 50 %.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Tomio Okamura byl položen dotaz

Příspěvky z EU na ukrajince

JAK JE MOŽNÉ, ŽE ČR NEDOSTÁVÁ Z EU PŘÍSPĚVKY NA UKRAJINCE TAK JAKO ZÁPAD EVROPY NA IMIGRANTY

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Někde jsem četl, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusemravní bahno , 12.02.2024 11:01:34
že hořící Heřmanická skládka v Ostravě vypouští víc kadmia a arzénu než všechny české automobily dohromady. Tak jakákoli snaha o omezení soukromé dopravy jeví se u nás dětskou. Pokud chtějí Piráti a ostatní ekoteroristé omezit dopravu a změnit nám stravovací návyky, tak musí začít přehazováním toxické kalové skládky, abychom jim věřili. Lopaty a do toho !

|  5 |  0

Další články z rubriky

Tajemný účet šel po Rakušanovi. Pak proti němu zasáhl Seznam

8:11 Tajemný účet šel po Rakušanovi. Pak proti němu zasáhl Seznam

Začalo to odkrýváním miliardových armádních a policejních zakázek, teď se rozhořela otevřená „válka …