A co „známé firmy“ na případ uniklých e-mailů premiéra Sobotky?

7. 1. 2016 8:14

K případu ukradených e-mailů premiéra Bohuslava Sobotky se na sociálních sítích vyjádřila pestrá paleta novinářů, kteří se vesměs shodují na tom, že otištění premiérovy korespondence není v pořádku. Kauza, jež v posledních dnech hýbe Českem, neunikla ani vysokoškolskému pedagogovi Michaelu Romancovovi, který ve své glose neopomenul zmínit hradní osazenstvo.

A co „známé firmy“ na případ uniklých e-mailů premiéra Sobotky?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka

Vysokoškolský pedagog Michael Romancov nešetří na adresu prezidenta Zemana a jeho blízkých spolupracovníků kritickými poznámkami, které hojně zveřejňuje na svém twitterovém účtu. Nepřekvapí tak, že zmínil Hrad i ve své poznámce ke kauze ukradených e-mailů premiéra Bohuslava Sobotky. „Kdy uslyšíme z Hradu, že kdyby premiér používal jen teletext, nemohlo by se mu to přihodit?“ zamýšlí se pracovník Univerzity Karlovy.

Novináři a publicisté napříč českými novinami i zpravodajskými servery se shodují, že zveřejnit premiérovu korespondenci není v pořádku.

„Když někdo ukradne soukromou korespondenci, je to hnus. Šokující je, když obsah kradených mailů média zveřejňují...“ vyvěsil na svém facebookovém profilu reportér iDnes.cz Josef Kopecký.  „Cizí pošta se nečte. Je to zcela odporná kauza,“ přidal se na stejné sociální síti šéfredaktor Svobodného fóra Pavel Šafr. V podobném duchu hovoří také reportér Českého rozhlasu Filip Titlbach. „Pojdme se shodnout, ze co je zajimave, to nemusi byt automaticky ve verejnem zajmu. Otisteni premierovy korespondence neni ok,“ zdůraznil na Twitteru.

Nad případem ukradených e-mailů premiéra Bohuslava Sobotky se pohoršil i komentátor Hospodářských novin Jindřich Šídlo. „Ta představa, že ‚máme právo znát‘ každou smsku a e-mail, co napíše nebo dostane premiér, je úplně ujetá a ničí celou politiku,“ myslí si.

Redaktora Hospodářských novin Václava Dolejšího zaujal komentář ODS. „Podle ODS je kauza Sobotkových e-mailů skandální a ukazuje premiérovo submisivní postavení. No, tady ODS propásla šanci raději mlčet,“ vytanula mu patrně na mysli uniklá konverzace mezi expremiérem Petrem Nečasem a jeho tehdejší spolupracovnicí a současnou manželkou Janou Nečasovou (Nagyovou).

Novinář Martin Fendrych podezřívá premiéra z laxnosti k bezpečnosti, čímž se prý šéf vlády blíží lhostejnosti prezidenta Miloše Zemana k prověrce kancléře Vratislava Mynáře. „Sobotka je vuci svym mailum laxni. Jako by ani nebyl premier. Podoba se to lhostejnosti Zemana k Mynarove neproverce na prisne tajne,“ zveřejnil na Twitteru.

„Premiér vlastně vymyslel nový claim: ‚Seznam – dělám, že ho neznám‘ :)“ přispěchal s glosou publicista Ján Simkanič.

A americký novinář dlouhodobě žijící v České republice parafrázoval premiérovo vyjádření pro Respekt. „Opakovanými útoky hackerů na moji osobu se nenechám jakkoli zastrašit. Budu dál prosazovat zájmy A. Merklové, P. Kellnera a R. Pokorného," vypočítal Best komu všemu jde prý na ruku premiér Sobotka.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Eurošprcka a Dublin IV: Kalouskova věta o Czexitu vyvolala vážnou reakci

20:16 Eurošprcka a Dublin IV: Kalouskova věta o Czexitu vyvolala vážnou reakci

Po opuštění EU bychom v případě, že zůstaneme na evropském společném trhu, museli stejně dodržovat e…