A i dneska zle kolem Zemana. Jde i o Český rozhlas. Silná slova

08.01.2019 12:01

Kancelář prezidenta republiky odmítla ústy hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka dle jejích slov lživý článek redaktora Martina Shabu v dnešních Lidových novinách. Ten se týkal nakládání s utajovanými informacemi na Pražském hradě.

A i dneska zle kolem Zemana. Jde i o Český rozhlas. Silná slova
Foto: Screen: Facebook TV Prima
Popisek: Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček v pořadu Názory bez cenzury internetové televize Prima.
reklama

„V Kanceláři prezidenta republiky je striktně dodržován zákon nejen v oblasti určení okruhu funkcí, kde je nakládáno s utajovanými informacemi, ale také v přístupu konkrétních osob k utajovaným dokumentům a při administrativním nakládání s nimi. Opakovaně jsme v této oblasti úspěšně prošli nejpřísnější kontrolou ze strany NBÚ. Pan Shabu lživým způsobem interpretuje veřejnou část zprávy o činnosti BIS, která se netýká Kanceláře prezidenta republiky, jak je v ní přímo uvedeno,“ poznamenal Ovčáček na svém facebookovém profilu.

„Potrefená husa,“ ozval se Tomáš Vlach, jenž je redaktorem Českého rozhlasu. 

Na jeho slova pak zareagoval analytik Štěpán Kotrba. „To je oficiální stanovisko redakce zpravodajství Českého rozhlasu či redakce Radiožurnálu, pane Vlachu?“ zeptal se. „Moje vlastní. Máte to na mem profilu,“ odvětil mu Vlach.

Martin Shabu se ve svém dnešním článku zabýval vydáním bezpečnostní prověrky pro exšéfa Vojenské kanceláře prezidenta Rostislava Pilce. Ten před třemi lety o tuto prověrku přišel a tím se tak musel poroučet z funkce náčelníka. Městský soud však následně uvedl, že Národní bezpečnostní úřad neměl dostatečné věrohodné důkazy. Pilc se tak domáhá nejen návratu prověrky, ale i funkce na Hradě. 

O Pilcův comeback pak podle Lidových novin stojí kancléř Vratislav Mynář, jenž však sám bezpečnostní prověrkou nedisponuje. „Na chybějící prověrky v klíčových postech dlouhodobě poukazuje Bezpečnostní informační služba. Nejinak tomu bylo ve výroční zprávě BIS za loňský rok. Kontrarozvědka se obává, že důvěrné písemnosti nejsou řádně ochráněny,“ poznamenává Shabu. Prověrku NBÚ totiž nemá ani ředitel administrativní sekce prezidentské kanceláře Jan Novák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozhovor o Trumpovi se na ČT vymkl: Host drtil chyby v otázkách. Moderátorka mu skákala do řeči a pak to rychle ukončila

19:43 Rozhovor o Trumpovi se na ČT vymkl: Host drtil chyby v otázkách. Moderátorka mu skákala do řeči a pak to rychle ukončila

V České televizi vystoupil k dění ve Spojených státech komentátor a publicista Jefim Fištejn. Kromě …