A je to: Zemana vážně kárá Brusel. A Hrad důrazně reaguje, slízl to i Sobotka

03.08.2016 8:13 | Zprávy
autor: vam, čtk

Evropský komisař pro digitální ekonomiku a společnost Günther Oettinger kritizoval vyjádření prezidenta Miloše Zemana k přijímání migrantů v České republice. Zeman svými výroky oslabuje Evropu, řekl eurokomisař v rozhovoru s německým rádiem ffn.

A je to: Zemana vážně kárá Brusel. A Hrad důrazně reaguje, slízl to i Sobotka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro Blesk ze zámku v Lánech

„Samozřejmě vím, že Česko z historického hlediska nemá v ústavě zakotveno tolik důvodů pro poskytnutí azylu jako my (Německo),“ uvedl v reakci na úterní Zemanovy výroky Oettinger. „Ale uprchlické kvóty jsme přijali velkou většinou a jsou evropským právem,“ dodal eurokomisař.

Kdo jako Zeman takovým způsobem haní evropské zákonodárství, oslabuje Evropu jako celek, řekl eurokomisař.

Vytvářeli bychom podhoubí pro barbarské útoky

Mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček v úterý řekl, že prezident nesouhlasí s jakýmkoli přijímáním uprchlíků. Česká republika by tím podle něj vytvářela „podhoubí pro barbarské útoky“ na svém území.

Česká vláda před časem oznámila, že přijme 80 migrantů z tureckých uprchlických táborů. Na základě kvót schválených loni v září by mělo Česko přijmout celkem 2691 migrantů. Podle Zemana by se měli k takové věci vyjádřit poslanci a senátoři.

„Skutečně si myslím, že se musíme sami sebe zahanbeně ptát, jestli nemůžeme 300 000 obklíčených Syřanů v Halabu nabídnout víc,“ řekl dále v rozhovoru Oettinger. Lidé ve městě na severozápadě Sýrie, které je v obklíčení sil syrského prezidenta Bašára Asada, podle německého eurokomisaře hladoví a jsou na pokraji smrti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…