A je to tady, VIDEO Jana Krause a „osobností“: Zbavte Zemana úřadu, ať je od něj pokoj!

27.10.2016 15:19

Produkce Show Jana Krause uvolnila na server YouTube.cz první část pořadu Show Jana Krause, kde se nejrůznější osobnosti vyjadřují kriticky k hlavě státu Miloši Zemanovi. Pořad včera TV Prima neodvysílala, i když jej avizovala, údajně kvůli technickým problémům. Vysílat jej bude dnes.

A je to tady, VIDEO Jana Krause a „osobností“: Zbavte Zemana úřadu, ať je od něj pokoj!
Foto: Daniela Černá
Popisek: Táňa Fischerová, herečka, aktivistka.
reklama

„Mám určité obavy o demokratický vývoj naší země. Nepřeju si nic jiného, než abychom byli demokratická a tolerantní země, pokud možno prosperující,“ řekl úvodem pořadu Kraus, který se podle svých slov chystá na oslavy 28. října na Staroměstské náměstí. Následně uvedl, že obvolal další osobnosti z veřejného života, aby řekly jednou či dvěma větami to, co chtějí sdělit k 28. říjnu. Za velkého potlesku přítomných, dokonce vestoje, pak do sálu přichází desítka hostů.

„Chtěl bych Miloši Zemanovi ke státnímu svátku popřát, aby poslanci a senátoři v sobě nalezli tolik síly, aby prostým usnesením hlasovali o tom, že prezident Zeman není ze závažných důvodů schopen vykonávat svoji funkci. On se pak bude muset bránit u Ústavního soudu, ale chvíli od něj budeme mít pokoj,“ sdělil expolitik Jan Ruml.

Následně promluvil hudebník Michael Kocáb, který poukázal na osobní statečnost ministra kultury Daniela Hermana, jenž se setkal s dalajlámou. „Celá záležitost kolem kupčení se státními vyznamenáními iniciovala narovnání páteře našich lidí. To je posun, který je úžasný a já jsem za to vděčný,“ řekl Kocáb.

„Doufám, že letošní 28. říjen bude svědectvím toho, co kdysi říkal Abraham Lincoln. Že některé lidi lze obelhat vždycky a každého lze obelhat někdy, ale nelze všechny lidi obelhat vždycky,“ řekl ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský.

Podle socioložky Jiřiny Šiklové bychom si státní svátek neměli nechat zkazit tím, že se budeme stále upoutávat výroky Miloše Zemana. „Je to již starý muž a má právo na sebe upozorňovat,“ přivítala Šiklová Jiřího Bradyho. 

„Naši nejvyšší představitelé poslední dobou tím, jak slouží některým mocenským kruhům, z nás dělají gubernii Číny,“ řekla herečka Táňa Fischerová. Zeman je podle jejích slov gubernátor. „Který slouží mocnosti, v níž lidská práva nic neznamenají. A pan Brady se stal loutkou v této hře,“ podotkla se slovy, že je ráda, že Brady je oceněn jinde a jinak, čímž jeho lidská důstojnost stoupá.

„Bylo dříve takové heslo ‚republiku si rozvracet nedáme‘, tak prosím, naši zemi si ukrást nedáme. Ani tím monstrem na Hradě, ani tím pánem ze Slovenska,“ řekla herečka Bára Štěpánová. 

Účasten byl i předseda hnutí STAN Petr Gazdík. Ten by dle svých slov chtěl popřát naší zemi, abychom již nikdy nezažili, že se medaile či politické činy udělují podle toho, jací jsou naši příbuzní. „To jsme tady měli za komunismu a za fašismu a už to stačilo,“ řekl Gazdík a pozval na oslavu 28. října na Staroměstské náměstí.

„Byla jsem hrozně šťastná, že jsme se takto sešli. Tu malost a trapnost, která na nás nyní vykoukla, se pokusíme nějak přehlušit svou slušností,“ zmínila režisérka Helena Třeštíková se vzpomínkou na prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka.

„Miloš Zeman ve své předvolební kampani sliboval, že bude stmelovat společnosti. A ono to vypadá, že se mu to jaksi podaří. Že ji stmelí proti sobě,“ uvedl zpěvák Dan Bárta se slovy, že Zeman se ztrapňuje již i před svými voliči.

Novinář Tomáš Klvaňa se pak zamyslel nad tím, zda vůbec potřebujeme prezidenta. Neboť podle jeho slov jsme měli jen dva prezidenty – Tomáše Garrigua Masaryka a Václava Havla. „Přál bych si, aby se pan Zeman zamyslel nad tím, zda chce opravdu kandidovat,“ dodal.

Vystoupení umělců na úvod dosud neodvysílaného dílu pořadu Show Jana Krause

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poradci za půl milionu měsíčně a pak tohle... Petr Žantovský je ohromen nepovedeným útokem Hřiba na Hrad. I ČT kvůli tomu „zalezla“

7:35 Poradci za půl milionu měsíčně a pak tohle... Petr Žantovský je ohromen nepovedeným útokem Hřiba na Hrad. I ČT kvůli tomu „zalezla“

TÝDEN V MÉDIÍCH Čím dál silněji se francouzští politici a intelektuálové vymezují vůči idejím, přich…