A jéje, už i ČT? Šlachta zjistil, kam až kauza Hlubuček sahá

30.6.2022 7:05 dop.

Hnutí přísaha včele s bývalým elitním detektivem Robertem Šlachtou vydalo tiskovou zprávu, která naznačuje další propojení vládního hnutí STAN s organizovaným zločinem. Má jít o nové důkazy korupce. Tentokrát je však do případu, podle Šlachty, zapletena i veřejnoprávní Česká televize. Chapadla korupce prý sahají až do médií. Sám Šlachta podal v této souvislosti trestní oznámení.

A jéje, už i ČT? Šlachta zjistil, kam až kauza Hlubuček sahá
Foto: Hana Brožková
Popisek: Robert Šlachta

Anketa

Pokud by v roce 2022 byly parlamentní volby, volili byste stejnou stranu jako v roce 2021? (Ptáme se od 28.6.2022)

75%
21%
hlasovalo: 6494 lidí
Podle zmíněné tiskové zprávy má jít o „Stovky milionů korun a lukrativní pozemky, které měly sloužit ke zvelebení pražské Palmovky, avšak po více než 10 letech bez výsledku“.

Hnutí přísaha ve zmíněné tiskové zprávě znovu zmiňuje nejvíce diskutovaná jména politiků STAN.

„Po kauze Dozimetr, která otřásla politickým hnutím STAN v čele s ministrem vnitra Vítem Rakušanem, rozplétání korupčních afér zdaleka nekončí. Celý kruh zástupců figurujících ve skandálech STANu, počínaje Stanislavem Polčákem, Janem Farským nebo zesnulým Věslavem Michalikem, se znovu otáčí ke jménu Petra Hlubučka. V nekonečné změti kauz se přidává další, týkající se prodeje pozemků. V ní sehrál roli také developer Kamil Hošťák napojený na Hlubučka,“ píše se v tiskové zprávě.

Mgr. Robert Šlachta

  • PŘÍSAHA Roberta Šlachty
  • mimo zastupitelskou funkci

Přísaha v ní zmiňuje plánovanou stavbu domova pro seniory, který měl být podle hnutí realizován na pozemcích odkoupených za cenu 3000 korun za metr čtvereční namísto 7000 korun. Na jeho místě prý vznikla luxusní vilová čtvrť z čehož měli milionové „bonusy“ právě Hošťák i Hlubuček.

Dále se ve zprávě hnutí Přísaha píše, že v roce 2006 společnost AKVO Praha, ve které působil Kamil Hošťák, nesplnila podmínku výběrového řízení a závazku ohledně projektu revitalizace Palmovky.

„K ceně pozemků vznikl posudek, kdy byla jejich skutečná hodnota vyčíslena na 480 milionů korun, prodejní byla přitom dramaticky nižší, činila 88 milionů. K investicím do nových bytů pro mladé rodiny, do výstavby obchodů nebo oprav autobusového nádraží nikdy nedošlo. Ať už se jednalo o zneužívání pravomocí, manipulaci s veřejnými zakázkami nebo dosazování do vlastních řad a vlivných funkcí, Praha tím přišla o 392 milionů korun.“

Robert Šlachta, podle tiskové zprávy, dodal důkazy o korupčním jednání v případě zmíněného projektu revitalizace Palmovky a podal i trestní oznámení na prodej pozemků Dopravního podniku Praha na Palmovce.

„Pomyslný pavouk ‚korupčního STANu‘ má opravdu rozsáhlou síť. Jenom se ukazuje, co všechno se tady poslední roky odehrávalo v podstatě před zraky občanů. Loupež za bílého dne. Nejde to za nikým jiným než za Hlubučkem a STANem. Skoro 30 let jsem pracoval pro stát a řešil nespočet korupčních kauz, ale tohle už dosáhlo enormních rozměrů a je třeba s tím udělat rázný proces. Někteří občané řeší existenční problémy, lidé nevědí, z čeho budou v následujících měsících žít a stát jen přihlíží, jak si politici a mocnáři kupují vliv a rozkrádají naši zemi. I z toho důvodu jsem se rozhodl nevést jen řeči, ale jít do nich,“ vyjádřil se Robert Šlachta.

Korupce kolem státních podniků, machinace osob působících ve STANu a stamilionové škody – s tím vším jsou, podle tiskové zprávy hnutí Přísaha, spojovány tváře politického hnutí předsedy Víta Rakušana.

„Ten nadále odmítá odstoupit z funkce ministra vnitra a přijmout politickou odpovědnost za aféry zasahující do pětikoalice vládnoucí garnitury,“ píše se dál v tiskové zprávě hnutí Přísaha.

Sám Robert Šlachta zveřejnil novou informaci týkající se zapojení České televize, která měla bránit odhalení některých korupčních kauz.

„Jsem přesvědčen o tom, že kdyby Česká televize pracovala, jak má, kauza STAN by nikdy nemohla dojít do tak obludných rozměrů,“ řekl Šlachta mimo jiné ve svém streemu z Kavčích hor.

„V rámci pořadu Reportéři ČT,“ píše se dále v tiskové zprávě Přísahy, „připravovala ČT natáčení o Petru Hlubučkovi s řadou odhalení, a to již na konci roku 2019. Nakonec ho diváci nemohli vidět, protože byl zrušen s tlakem na to, aby v tichosti zmizel.“

„Česká televize má točit investigativní reportáže už jen z podstaty veřejnoprávního média. Stát přišel o desítky, možná stovky milionů, které zmizely v nenávratnu kvůli jednání jejího vedení. Česká televize mohla zabránit korupci, ne jen ‚vymlčovat‘! Měla informace třeba o krádežích v Lysolajích, ale reportáž o Hlubučkovi skončila v koši. Politika, organizovaný zločin a korupce sahají jako chapadla chobotnice i do médií. A tomuto rozkrádání a zatajování už se musí udělat přítrž,“ uvedl Robert Šlachta v tiskové zprávě a jinými slovy tak obvinil ČT z utajování informací o trestné činnosti, přehlížení korupce a podléhání politickému vlivu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: MaA

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Jan Bauer byl položen dotaz

selhání vlády

Dobrý den, nemáte to jako politici lehké, na druhou stranu, jste za vodou, takže mimo realitu běžných lidí. Myslíte, že rady typu, více se oblečtě, méně se koupejte v teplé vodě... jsou k něčemu jinému, než že pobouří lidi? Ono to totiž vypadá, že vám úplně chybí sociální cítění nebo nevim.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do týdne pád ceny elektřiny. Benzín? Za den. V TV útok na Fialu, jaký zatím nebyl

10:41 Do týdne pád ceny elektřiny. Benzín? Za den. V TV útok na Fialu, jaký zatím nebyl

Cena elektřiny na lipské burze v úterý poprvé překonala 500 euro za megawatthodinu. Televize CNN Pri…