A ještě jeden „kabelogram“ od Sobotky, ale zde končí legrace. Jde o OKD

06.01.2016 10:42

Údajná uniklá e-mailová komunikace premiéra Bohuslava Sobotky nabízí zajímavý pohled do „kuchyně“ ministerského předsedy. Kromě plánování „projevu, který potěší paní Merkelovou“ na Humboldtově univerzitě, nebo komunikace Sobotkova zákulisního spolupracovníka Radka Pokorného se šéfem Člověka v tísni Šimonem Pánkem lze nalézt i radu, jak do budoucna nejlépe čelit otázkám na kauzu privatizace OKD, pro Sobotku mimořádně nepříjemnou.

A ještě jeden „kabelogram“ od Sobotky, ale zde končí legrace. Jde o OKD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Anketa

Dle údajných uniklých e-mailů zvažoval Úřad vlády, že by ČT vysílala ,,migrační večerníček", v rámci kterého by národ oslovil např. Zdeněk Svěrák. Byl by to dobrý nápad?

2%
98%
hlasovalo: 15219 lidí

Lze ji najít v e-mailu, který Sobotkovi údajně zaslal jeho poradce Oto Novotný. Ten celou zprávu rovnou nazval „Několik poučení z krizové komunikace s OKD a jak se do budoucna podobným problémům vyhnout“. Odeslán byl v dubnu 2014, když zejména v novinách ministra financí Andreje Babiše celá kauza kulminovala. Sobotka byl jako ministr financí v roce 2004 činěn odpovědným za nápadně levný odprodej akcií, na kterém měl stát tratit až desítky miliard.

Novotný Sobotkovi píše: „Mediální poprask kolem OKD je zbytečný a bohužel to jde z velké části za námi.“ Selhala prý zejména komunikace s ministrem průmyslu Mládkem, pod kterého těžařská firma spadá a jako člen ČSSD by v této souvislosti mohl leccos udělat.

Vzhledem k tomu, že v kauze se výrazně angažoval současný ministr financí Andrej Babiš, předseda koaličního hnutí ANO, doporučil by Novotný domluvit se s ním raději dopředu. „Měli bychom více využívat vnitrokoaliční dohadovací mechanismy. Když předpokládáme, že to v něčem bude mezi koaličními partnery skřípat, můžeme tomu předejít, že se to dá minimálně na koaliční radu,“ doporučuje. Tam se prý může o sporu jednat. „Na veřejnosti si řekneme své, ale zachovávejme maximální korektnost vůči partnerovi,“ dodává.

Pak vytýká, že se Sobotka nechal „zatáhnout do řešení jednostranně přemýšlející stranou“, čímž jsou míněni horníci ze zavíraného dolu Paskov.

Pak Novotný připojuje poznatky z analýzy „proč nás ANO válcuje“. Mimo jiné se v ní píše: „Zneužívá naši korektnost, dobrotu až naivitu.“

http://www.white-media.info/screen/novotny1_40.jpg


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Možná tímhle žijete v Praze tady po kavárnách, ale v zemi taková situace není!“ Ovčáček, Hašek, Pospíšil a další rozpoutali u Jílkové brutální bitvu

6:57 „Možná tímhle žijete v Praze tady po kavárnách, ale v zemi taková situace není!“ Ovčáček, Hašek, Pospíšil a další rozpoutali u Jílkové brutální bitvu

Prezident Miloš Zeman se po svém znovuzvolení rozhodl dát premiérovi v demisi Andreji Babišovi hodně…