A s kým máme udělat tu vládu. My jim říkáme, že to bude průšvih! Babiš přednášel studentům VŠE a ti místy nestíhali

10.05.2018 17:30

I přestože někteří studenti proti přednáškám Babišovy vlády na Vysoké škole ekonomické v Praze protestovali, jelikož se obávali, že jim bude prezentován jen jeden názorový proud, nakonec zde stejně celou svou sérii přednášek ve čtvrtek Andrej Babiš uzavřel. Od studentů se dočkal například i koblih a také zde stihl propagovat svou vlastní knihu „O čem sním, když náhodou spím“, uvedl server Novinky.cz.

A s kým máme udělat tu vládu. My jim říkáme, že to bude průšvih! Babiš přednášel studentům VŠE a ti místy nestíhali
Foto: Petr Kupka
Popisek: Aula VŠB-TU Ostrava zaplněná studenty
reklama
Na úvod premiérovi v demisi přinesli studenti symbolicky koblihy, premiér se proto v souvislosti s tím hned chopil příležitosti upozornit na svou knihu. „My už koblihy dávno nerozdáváme, rozdáváme na počkání tuhle knížku,“ řekl studentům Babiš s tím, že se při psaní knihy nechal inspirovat Janem Antonínem Baťou, a kdyby si ji přečetli ostatní politici, vyrazili by po revoluci do světa. „Možná by nám tehdy někdo poradil, že nemáme privatizovat vodu, uhlí nebo elektřinu,“ dodal.
 
Děkan Národohospodářské fakulty VŠE Miroslav Ševčík podle informací serveru Novinky.cz neváhal během přednášky Babišovi vyčíst, že ANO přistoupilo na požadavek ČSSD a vložilo do programového prohlášení zrušení karenční doby a opětovné proplácení prvních tří dnů nemoci. „A s kým máme udělat tu vládu,“ ptal se Babiš. „My jim říkáme, že to bude průšvih, ale buď chcete vládu s důvěrou, nebo něco jiného,“ reagoval Babiš a studentům zdůrazňoval, že jeho vláda opravdu „maká“. 
 
Následně se rozhodl premiér zmínit i klady, které přičítá své vládě. A to například to, že zrušila post ministra pro vědu a výzkum, na což nyní dohlíží sám premiér, i post ministra pro lidská práva. „Já jsem měl na starosti peníze a těch jsem vybral hafo a z toho se všechno platilo,“ uvedl Babiš, který během svého přednášení přeskakoval od Evropské unie k insolvenčnímu zákonu až k suchu. „To jsem zvědavá, co z toho budeme psát,“ řekla jedna ze studentek, když premiér přeskakoval z tématu na téma. 
  • Původní zdroj ZDE
Premiér také mluvil o slevách na jízdné. „Mohou říkat, že jsme populisti. Já s tím problém nemám. To znamená pro lidi, že,“ obrátil se na děkana Ševčíka, který pak studentům sdělil, že premiérova knížka není povinná, jen doporučená. „Ale měla by být povinná,“ uzavřel Babiš s úsměvem.
 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Tlupy, fotbal, policie nula." Drsné zprávy Arenbergerovi. A ještě horší

19:54 ,,Tlupy, fotbal, policie nula." Drsné zprávy Arenbergerovi. A ještě horší

Nový ministr, ale staré praktiky? Ministr Arenberger v pondělí navrhne omezení setkávání pouze na dv…