A teď bude pořádek. Těšte se, záhadní zbohatlíci, hlásí Andrej Babiš. Jenže...

27. 5. 2015 12:16

Pokud jste záhadně zbohatli, počítejte s tím, že si na vás posvítí Andrej Babiš (ANO) a nový speciální tým Finanční správy. Informují o tom středeční Hospodářské noviny s tím, že nově vniklý tým zvládne prověřit pár případů ročně, maximálně desítky, a státní kasa na tom prý stejně nijak zvlášť nezbohatne. Babiš přesto hlásá, že doba zlatokopů končí.

A teď bude pořádek. Těšte se, záhadní zbohatlíci, hlásí Andrej Babiš. Jenže...
Foto: Martin Šťastný
Popisek: Andrej Babiš

„Aby bylo jasné, že už tady skončil ten Klondike,“ prohlásil ministr Babiš na fóru pro malé a střední podniky, když vysvětloval, proč nechal zřídit nový tým. Jeho náměstkyně Simona Hornochová poukázala na případ někdejšího hejtmana Moravskoslezského kraje Jaroslava Palase, který si postavil hotel za dvě desítky milionů korun, ale odmítá říct, kde na to vzal.

Babiš ale dodává, že případů, které nový tým zvládne za rok prověřit, bude jen pár, protože ani samotný tým nebude nijak početný. Vláda už se také dohodla na tom, že bude chtít doložit příjmy po lidech, u nichž se výše skutečného majetku a deklarovaných příjmů liší o sedm a více milionů korun. Pokud dotyčný nedokáže rozdíl uspokojivě vysvětlit, finanční správa mu vyměří patnáctiprocentní daň a penále.

Oceňování majetků budou provádět experti, aby existovaly patřičné podklady pro případná soudní líčení, s nimiž se také počítá. Kontroloři mohou při vybírání případů k prověření čerpat informace z médií nebo z udání. Ministr Babiš ale příliš nepočítá s tím, že by na tom státní kasa nějak zvlášť zbohatla, jde prý spíše o symbolické gesto.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Romové z Chanova přišli s peticí: Nechtějí „čunkodomy“ ani zadarmo. Opraví si ghetto sami, věří Piráti

20:44 Romové z Chanova přišli s peticí: Nechtějí „čunkodomy“ ani zadarmo. Opraví si ghetto sami, věří Piráti

„Když vás stáhnu z kůže, nikdo nepozná, kdo byl Rom, kdo Čech. Všude jsou chyby a nikdo není lepší,“…