A začalo peklo. Poté, co Norsko vymetlo s paní Michalákovou, učinil zásadní prohlášení Miloš Zeman

06.10.2015 11:07

Norské úřady posílají mladšího syna českých rodičů Michalákových do adopce, ke staršímu matka ztrácí podle rozhodnutí rodičovská práva. Informovala o tom Česká televize. Informaci vzápětí okomentoval europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL): „Tak k tomuto nemám slov. Takto se chovali pouze nacisté! Nejdříve děti neoprávněně odebrali a nyní je ukradli,“ uvedl Zdechovský na sociální síti.

A začalo peklo. Poté, co Norsko vymetlo s paní Michalákovou, učinil zásadní prohlášení Miloš Zeman
Foto: wikipedia
Popisek: Norská vlajka

Podle agentury ČTK Zdechovský žádá kvůli případu odebraných dětí Michalákových o vyhoštění norské velvyslankyně Siri Ellen Sletnerové z České republiky a přerušení diplomatických vztahů s touto zemí. Podle informací ParlamentníchListů.cz prezident Miloš Zeman k návrhu Zdechovského uvedl, že to není špatný nápad.

Právní zástupci matky, Evy Michalákové, budou českou vládu žádat, aby podala stížnost na Norsko u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Šlo by podle nich o historicky první žalobu svého druhu ze strany České republiky.

Právníci Michalákové chtějí po vládě stížnost na Norsko pro systémové nedostatky v oblasti ochrany práv dětí a biologických rodin. Jeho právním základem by byl článek 33 Evropské úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod.

„Norsko ukradlo české matce děti. Je to nevídané a připomíná mi to nacistické postupy. Obracím se na premiéra Bohuslava Sobotku, aby přerušil diplomatické vztahy s Norskem, a budu žádat o okamžitý odchod norské velvyslankyně,“ uvedl Zdechovský, který přes rok usiluje o navrácení obou synů matce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš: Amnestie? U Soukupa padl odvážný návrh

14:37 Babiš: Amnestie? U Soukupa padl odvážný návrh

V Soukupových zprávách bylo zase veselo. Moderátor opět odpovídal na dotazy diváků. "Nedivila bych s…