Adresy exekutorů ke stažení: Hackeři napadli web jejich komory

16. 11. 2012 17:33

Hackeři získali databázi z webu exekutorské komory. Soubor s daty ze serveru lze stáhnout na internetu. Hackerská skupina Czechurity na svém webu uvedla, že zabavili databázi, neboť exekutoři zabavují majetek občanům. Web komory byl na krátkou dobu po oznámení útoku mimo provoz. Vyjádření komory ČTK zjišťuje.

Adresy exekutorů ke stažení: Hackeři napadli web jejich komory
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační koláž.
reklama

"Jelikož exekutoři neprávem zabavují majetek nevinným občanům, rozhodli jsme se zabavit jejich databázi, kterou si můžete volně stáhnout," uvedla hackerská skupina. Na facebookovém profilu české odnože hnutí Anonymous se informace o napadení webu komory objevila asi v 15:00. Řada sympatizantů čin hackerů schvaluje.

Textový soubor s databází obsahuje data umístěná na serveru exekutorské komory. Jsou zde uvedeny kontakty na exekutory s adresami jejich kanceláří. Data jsou volně přístupná i na webu. Databáze obsahuje i články z internetové stránky a další obsah webu.

Hackeři se prostřednictvím svých útoků často vyjadřují k aktuálním společenským a politickým kauzám. Internetový aktivismus zaznamenal v ČR zvýšený zájem médií v době schvalování kontroverzní mezinárodní smlouvy ACTA, která měla podle svých kritiků výrazně omezit svobodu internetu. Hackeři tehdy napadli například web úřadu vlády.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladí nás zachrání! Nora Fridrichová otevřeně o mladé generaci. Hutné čtení

12:14 Mladí nás zachrání! Nora Fridrichová otevřeně o mladé generaci. Hutné čtení

Nora Fridrichová v Českém rozhlasu v pořadu Až na dřeň mluvila o současné mladé generaci či o tom, j…