Advokát vybuchl: Smrt Horké. Hodit to na Landu či Pekovou? Chucpe! Nakazil ji její očkovaný „bezinfekční“ syn

21.01.2022 18:15

Vinit ze smrti zpěvačky skupiny Asonance Hany Horké (†57), která podlehla koronavirové nákaze poté, co se dobrovolně nakazila covidem-19 kvůli získání protilátek, zpěváka Daniela Landu či molekulární genetičku Soňu Pekovou, je „chucpe“, říká advokát Jiří Rajchl. Za jejím skonem podle něj stojí tvrzení oborníků a vlády, která hlásala, že očkovaní jsou bezinfekční a stejně tak nesmyslné restrikce pro neočkované.

Advokát vybuchl: Smrt Horké. Hodit to na Landu či Pekovou? Chucpe! Nakazil ji její očkovaný „bezinfekční“ syn
Foto: archiv J. Rajchl
Popisek: Advokát Jindřich Rajchl.

Nešťastný příběh Horké vzbuzuje mezi médii obrovskou pozornost, všímají si ho i zahraniční média. Články plní dohady a spekulace, kdo za její smrt vlastně může. Prstem se ukazuje na ty, kteří často hlasitě vystupují proti očkování na nemoc covid-19.

S tím advokátu Rajchlovi došla trpělivost. A ač dlouho odolával, nakonec se o svůj názor na celou kauzu podělil na Facebooku.

Anketa

Znali jste někoho, kdo umřel na covid-19?

47%
53%
hlasovalo: 26733 lidí
„Dlouho jsem se rozmýšlel, zda se mám vyjádřit k úmrtí zpěvačky Horké, neboť úmrtí každého člověka je natolik citlivou a intimní záležitostí, že je ve většině případů tím nejlepším projevem úcty k pozůstalým prostý, mlčenlivý soucit.

Ale po tom nedůstojném cirkusu, který kolem této kauzy rozpoutala mainstreamová média, mi to prostě nedá,“ předeslal.

„Snaha hodit toto úmrtí na Landu, Pekovou a spol., jen proto, že si to myslí její mladistvý syn, je natolik chucpe, že už prostě nemohu mlčet,“ pokračoval a zmínil dva zásadní faktory, které médiím zřejmě v celém tom „trapném humbuku“ naprosto unikají.

Jako první zmínil fakt, že zpěvačku nakazil její očkovaný syn: „Tedy osoba z kategorie, kterou naše vláda několik měsíců označovala přívlastkem bezinfekční! Tedy jednak vytvořila naprosto tragické přesvědčení většiny naočkovaných lidí, že nemohou nikoho nakazit, a tudíž se nemusí chránit,“ zdůraznil.

Anketa

Podporujete plošné testování ve firmách?

13%
hlasovalo: 20629 lidí
Celá tato kauza nám měla nyní především sloužit jako memento toho, kolik dalších osob bylo díky zcela vylhané propagandě minulé vlády spočívající v propůjčení statutu bezinfekčnosti očkovaným jedincům nakaženo a kolik jich zbytečně zemřelo.

„Kdyby se vláda chovala jen trochu racionálně a naslouchala tomu, co jsem tady říkal již od srpna, tedy že očkovaní i neočkovaní šíří virus v naprosto totožné míře, tak jsme mohli zabránit mnoha rodinným tragédiím. Všichni ti, co propagovali bezinfekčnost očkovaných (zdravím profesory Šeba a Hořejšího a lži prezidenta ČLK Kubka), mají na podobných úmrtích mnohem větší podíl viny, než Landa, Peková a Turánek dohromady,“ konstatuje.

Za další zmiňuje, že média neustále mylně opakovala, že se zpěvačka chtěla úmyslně nakazit, aby se vyhnula očkování. „Nikoliv, dámy a pánové! Ona se nechtěla vyhnout očkování, ona se chtěla vyhnout zcela idiotským omezujícím opatřením, které nám tady už téměř dva roky ničí normální způsob našeho života!“ pokračuje Rajchl.

Kdyby byly tyto iracionální zákazy už dávno zrušeny, tak by se zpěvačka zcela jistě nakazit nechtěla a mohla tu s námi dodnes být, je přesvědčen advokát.

Podíly své viny nesou podle něj na rukou předchozí i současná vláda. „Největší vinu na její smrti tak nad rámec jakýchkoli pochyb nese pomatená politika iracionáních příkazů a zákazů vlády předchozí i současné. Před tím, co kolem téhle zprávy rozjela média poplatná oficiální covidové propagandě, si slušný člověk může leda odplivnout. Hanba vám!“ uzavírá znechucený Rajchl svůj komentář.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

COVID

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Nemyslíte, že to váš kolega Kalousek vystihl přesně? Nebo v čem nemá pravdu?

,,Nezoufejme. Od 1. června benzin zlevní až o 1,50 Kč/l, protože “sněmovna myslí na lidi” a na čtyři měsíce snížila spotřební daň. Od 1. října benzin tedy benzin opět o 1,50 Kč/l zdraží, ale to už bude po volbách. Marně pátrám po nějakém ještě hloupějším zásahu do spotřební daně, než se povedl nám, ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Asi bych to neměl říkat... Lékař o Ukrajincích na pohotovosti

21:22 Asi bych to neměl říkat... Lékař o Ukrajincích na pohotovosti

PUBLICISTIKA, NÁZOR Externí spolupracovník ParlamentníchListů.cz měl tu smůlu, že se v posledním měs…