Afghánci posuzují evropské ženy podle filmu Základní instinkt a Sharon Stoneové, zaznělo v ČT

12.01.2016 22:57

Arabista Bronislav Ostřanský, novinářka Petra Procházková a dvojice političek ze sněmovního výboru pro evropské záležitosti, Helena Langšádlová (TOP 09) a Dana Váhalová (ČSSD), debatovali o uprchlících a silvestrovském násilí v Německu. Došlo i na film Základní instinkt (Basic Instinct), na jehož základě zřejmě posuzují Afghánci evropské ženy. Připomeňme, že Sharon Stoneová se ve filmové roli chová velice vyzývavě.

Afghánci posuzují evropské ženy podle filmu Základní instinkt a Sharon Stoneové, zaznělo v ČT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sex. Ilustrační fotografie.

„Islám se vyhýbá dvěma krajnostem, první je celibát... A druhým bezuzdná sexualita. Z hlediska islámského práva je jediný přípustný sexuální styk v manželství. V minulosti se hovořilo i o sexu s otrokyní,“ poznamenal Ostřanský.

Mladí muslimští muži jsou frustrovaní, protože doma nemají dost peněz na uzavření sňatku a zároveň při příchodu do Evropy cosi soudí o sexuální volnosti v Evropě. Jejich představy přitom jsou značně nadnesené, až nesmyslně nafouknuté. Čím méně vzdělaní lidé, tím nesmyslnější prý mají představy.

Muslimové prý cítí problém ve volném přátelství mezi mužem a ženou. V rovině náboženství, která je pro muslima důležitá, je takový vztah těžce uchopitelný. To ale podle experta nemění nic na tom, že násilné chování k ženám ze silvestrovské noci je i z hlediska islámu nepřijatelné. „Státy musejí dát najevo, že jsou ochotny přijímat jen ty uprchlíky, kteří jsou ochotni jednat podle místních pravidel,“ apeloval na politiky Ostřanský.  

Redaktorka Lidových novin dala Ostřanskému v zásadě za pravdu. V Afghánistánu se sama přesvědčila o tom, že představy o evropských ženách jsou i tam velmi zkreslené. Stejně tak potvrdila, že klasické přátelství mezi mužem a ženou v Afghánistánu zkrátka nevidíme. „My proto od těch lidí musíme požadovat, aby respektovali naše zákony a zvyklosti. Ti, kteří to pochopí, mohou zůstat. Ti, jež na to nepřistoupí, se musejí vrátit domů nebo musejí být potrestáni podle našich zákonů,“ konstatovala Procházková ve shodě s Ostřanským. Nakonec prozradila, že při své návštěvě Afghánistánu viděla, že je tamním nejoblíbenějším filmem Basic Instinct se Sharon Stoneovou v hlavní roli.

Lidé se bojí a volají mi, prozradila poslankyně Váhalová

Dalšími hosty byly Dana Váhalová a Helena Langšádlová. Po útocích v Německu se Váhalová bojí radikalizace evropské společnosti a v podstatě se nediví slovenskému premiérovi Robertu Ficovi, že se k uprchlíkům staví tak odmítavě. „Já už jsem měla několik telefonátů, kdy se mě občané ptali, jak si budeme chránit naše hranice, aby se k nám nedostali ti uprchlíci, kteří budou v Německu odmítnuti,“ prozradila Váhalová.

Langšádlová podle vlastních slov nebyla překvapená vývojem situace v Německu, protože rozumně uvažujícím lidem bylo vždy jasné, že zde takové riziko existuje. To ale nic nemění na tom, že si uprchlíci zaslouží naši pomoc, především křesťanští uprchlíci. „Neplatí kolektivní vina. Nelze říci, že je každý uprchlík v Německu násilníkem,“ zdůrazňovala místopředsedkyně TOP 09.

Z úst obou dam zaznělo, že systém kvót, který je EU prosazován, tuto situaci rozhodně nepomůže řešit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vše bylo úplně jinak? Maláčová chtěla pomoci matce tří dětí, která měla kvůli „melouchu“ přijít o dávky. Jenže pak přišlo zjištění...

7:15 Vše bylo úplně jinak? Maláčová chtěla pomoci matce tří dětí, která měla kvůli „melouchu“ přijít o dávky. Jenže pak přišlo zjištění...

Server Novinky.cz přinesl před několika dny zprávu o matce tří dětí, jedenatřicetileté Simoně, která…