Afričan ubodal faráře deštníkem. V Berlíně

25.02.2018 20:11

Berlínská policie šetří případ vraždy, se kterým se patrně ještě nesetkala. Pachatel z Afriky zvolil k usmrcení své oběti skutečně netradiční nástroj. Podrobnosti o tragédii přináší deník Bild, ale i další německá média.

Afričan ubodal faráře deštníkem. V Berlíně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vitráž nad kněžištěm v kostele sv. Anny na pražském Žižkově

Lidé z Afriky a Blízkého východu se od začátku migrační krize dopustili mnoha zločinů, které zneklidňují německé kriminalisty. Ale patrně nikdy pachatel k vraždě nepoužil „nástroj“, kterým se obvykle chráníme před deštěm. Právě deštníkem byl v pozdních čtvrtečních hodinách ubodán k smrti pastor katolické francouzské komunity dr. Alain-Florent Gandoulou. Stalo se tak v berlínské čtvrti Charlottenburg poblíž zdejšího kostela sv. Tomáše, kde právě skončila zkouška pěveckého sboru.

Anketa

Je u nás ohrožena demokracie tak jako v období tzv. Vítězného února?

17%
83%
hlasovalo: 11092 lidí

Svědci později vypověděli, že slyšeli hádku mezi dvěma muži ve francouzštině. Po hlučné výměně názorů jeden z nich najednou bolestí zasténal a poté již bylo ticho. Zavražděného čtyřiapadesátiletého faráře našli vyšetřovatelé krátce po půlnoci s hlavou probodanou deštníkem. Díky všímavosti náhodných svědků policie brzy dopadla hlavního podezřelého. Je jím šestadvacetiletý migrant z Kamerunu.

O den později byl obviněný předveden před soudce, který na něj vydal zatykač. „Zatčený muž se nyní nachází v péči psychiatra na klinice,“ uvedl mluvčí policie. Redakci deníku Bild se podařilo dále zjistit, že vrah svoji oběť znal. Motiv vraždy však zatím zjištěn nebyl. Jedno je však jisté, zavražděný farář bude svým „ovečkám“ chybět. Na jeho bohoslužby údajně chodilo pravidelně až 250 věřících katolíků.

Před farností v Berlíně Charlottenburgu již mnozí z nich zapálili svíčky a položili květiny. Zdejší katolická komunita nenachází dostatek slov, aby vyjádřila svoji lítost a smutek. „Náš farář tady vždy byl pro druhé. Byl pro věřící velkou oporou a právě kvůli němu hodně z nich chodilo pravidelně do kostela. Křtil například i mého syna. Jsem strašně smutný,“ cituje deník příslušníka zdejší frankofonní katolické komunity Joachima Mocheho, který neskrývá své slzy.

Zavražděný farář pocházel z Konga a svůj doktorský titul získal v Bonnu, odkud se před lety přistěhoval právě do Berlínu. Přes své přistěhovalecké kořeny si u věřících v Charlottenburgu vydobyl značný respekt a stal se jedním z nejoblíbenějších farářů. V berlínském kostele sv. Tomáše měl bohoslužby každý pátek a sobotu. Kromě toho se také věnoval práci pro uprchlíky.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Mám s vámi osobní problém.“ Ledecký nakládal Prymulovi. Ale pak přišel obrat jednou větou

22:12 „Mám s vámi osobní problém.“ Ledecký nakládal Prymulovi. Ale pak přišel obrat jednou větou

Mělo jít o debatu o povinném očkování a vládních protiepidemických opatřeních, nakonec se ale pořad …