Afričan ubodal faráře deštníkem. V Berlíně

25.02.2018 20:11

Berlínská policie šetří případ vraždy, se kterým se patrně ještě nesetkala. Pachatel z Afriky zvolil k usmrcení své oběti skutečně netradiční nástroj. Podrobnosti o tragédii přináší deník Bild, ale i další německá média.

Afričan ubodal faráře deštníkem. V Berlíně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vitráž nad kněžištěm v kostele sv. Anny na pražském Žižkově

Lidé z Afriky a Blízkého východu se od začátku migrační krize dopustili mnoha zločinů, které zneklidňují německé kriminalisty. Ale patrně nikdy pachatel k vraždě nepoužil „nástroj“, kterým se obvykle chráníme před deštěm. Právě deštníkem byl v pozdních čtvrtečních hodinách ubodán k smrti pastor katolické francouzské komunity dr. Alain-Florent Gandoulou. Stalo se tak v berlínské čtvrti Charlottenburg poblíž zdejšího kostela sv. Tomáše, kde právě skončila zkouška pěveckého sboru.

Anketa

Je u nás ohrožena demokracie tak jako v období tzv. Vítězného února?

17%
83%
hlasovalo: 11092 lidí

Svědci později vypověděli, že slyšeli hádku mezi dvěma muži ve francouzštině. Po hlučné výměně názorů jeden z nich najednou bolestí zasténal a poté již bylo ticho. Zavražděného čtyřiapadesátiletého faráře našli vyšetřovatelé krátce po půlnoci s hlavou probodanou deštníkem. Díky všímavosti náhodných svědků policie brzy dopadla hlavního podezřelého. Je jím šestadvacetiletý migrant z Kamerunu.

O den později byl obviněný předveden před soudce, který na něj vydal zatykač. „Zatčený muž se nyní nachází v péči psychiatra na klinice,“ uvedl mluvčí policie. Redakci deníku Bild se podařilo dále zjistit, že vrah svoji oběť znal. Motiv vraždy však zatím zjištěn nebyl. Jedno je však jisté, zavražděný farář bude svým „ovečkám“ chybět. Na jeho bohoslužby údajně chodilo pravidelně až 250 věřících katolíků.

Před farností v Berlíně Charlottenburgu již mnozí z nich zapálili svíčky a položili květiny. Zdejší katolická komunita nenachází dostatek slov, aby vyjádřila svoji lítost a smutek. „Náš farář tady vždy byl pro druhé. Byl pro věřící velkou oporou a právě kvůli němu hodně z nich chodilo pravidelně do kostela. Křtil například i mého syna. Jsem strašně smutný,“ cituje deník příslušníka zdejší frankofonní katolické komunity Joachima Mocheho, který neskrývá své slzy.

Zavražděný farář pocházel z Konga a svůj doktorský titul získal v Bonnu, odkud se před lety přistěhoval právě do Berlínu. Přes své přistěhovalecké kořeny si u věřících v Charlottenburgu vydobyl značný respekt a stal se jedním z nejoblíbenějších farářů. V berlínském kostele sv. Tomáše měl bohoslužby každý pátek a sobotu. Kromě toho se také věnoval práci pro uprchlíky.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

Co říkáte na toto hodnocení?

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zeman-hodnoceni-prezident.A230126_141135_domaci_akp

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Když tak volá, nechce se zastat Čechů? Vzkaz pro Pavla. Z jeho bývalé strany

17:13 Když tak volá, nechce se zastat Čechů? Vzkaz pro Pavla. Z jeho bývalé strany

Neomezená stávka zaměstnanců jihokorejské firmy Nexen na Lounsku pokračuje. Část stávkujících byla p…