Africká mládež musí dostat novou naději, míní Merkelová. Jenže ...

13.11.2015 10:43

Německá kancléřka Angela Merkelová pronesla na summitu lídrů EU a Afriky slova o tom, že mladí Afričané musí dostat novou naději na lepší život. Zbyněk Petráček si však v pátečních Lidových novinách klade otázku, zda by se o blaho Afriky měla starat Evropa. Neměli by tak činit spíše sami Afričané?

Africká mládež musí dostat novou naději, míní Merkelová. Jenže ...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kancléřka Angela Merkelová

Na společném summitu EU a afrických států se politici řady zemí světa snažili najít řešení africké migrační vlny směřující do Evropy. Místo toho, aby se Unie snažila bránit vlastní hranice, v podstatě se snaží Afričany podplatit. Maďarsko, které si hranice chrání namísto posílání „úplatků“, je kritizováno. Afričané odmítají peníze proto, že legální i nelegální migranti posílají domů z Evropy množství peněz – v objemu desítek miliard. Pokud EU nabízí jen jednotky miliard, nesmí se divit, že Afričané odmítají.

„Angela Merkelová prosazuje legální možnosti pro práci Afričanů v Evropě. Na Maltě řekla, že ‚naším zásadním cílem musí být obnova naděje, především pro africkou mládež‘. Pěkná slova. Ale evokují i přesvědčení, že obnovit naději v Africe silami samotných Afričanů – bez angažmá Evropy – je nemožné. Jako by tím Merkelová naznačovala, že ani tři generace po dekolonizaci Afriky nejsou její obyvatelé schopni odpovídat sami za sebe,“ upozorňuje Petráček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesní zločin v Událostech, komentářích. Moderátor nadržoval Němcové, a pak dokonce sám začal diskutovat. Petr Štěpánek volá po trestu

9:23 Profesní zločin v Událostech, komentářích. Moderátor nadržoval Němcové, a pak dokonce sám začal diskutovat. Petr Štěpánek volá po trestu

Miroslava Němcová z ODS, Barbora Kořanová z ANO a Radim Fiala z SPD ve čtvrtečních Událostech, komen…