Agrofert prý musí vracet evropské dotace za loňský rok. Babiš to nechtěl komentovat

31.05.2019 11:04

Audit Evropské komise přišel se zjištěním, že premiér Andrej Babiš je kvůli vazbám na své bývalé podnikatelské aktivity i nadále ve střetu zájmů. Agrofert musí vrátit všechny evropské dotace od roku 2018, informoval server Novinky.cz.

Agrofert prý musí vracet evropské dotace za loňský rok. Babiš to nechtěl komentovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš
reklama

Premiér uvedl, že audit nemá k dispozici a vyjádří se později, až zjistí více. Dlouhodobě opakuje, že se svými bývalými firmami, které převedl do svěřenského fondu, nemá nic společného. Audit však prý hovoří jinak a vyplývá z něj, že skupina Agrofert bude muset vrátit všechny evropské dotace, které obdržela od února 2018.

Agrofert převedl Babiš do svěřenského fondu začátkem roku 2017. Stále je ale jeho beneficientem, veškeré zisky všech firem ve fondu tedy patří Babišovi. Agrofert po zavedení přísnějších evropských pravidel o střetu zájmu dostal od českého státu na dotacích dalších 40 milionů korun. Nová pravidla o střetu zájmu vešla v platnost 2. srpna 2018. Evropská komise šetřila, zda premiér tato pravidla porušuje.

Původní zdroj ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruský pohled na kauzu Koněv: I u nás víme, že s památníky to může být složité. Ale plánovat kvůli tomu vraždu tří starostů?

19:51 Ruský pohled na kauzu Koněv: I u nás víme, že s památníky to může být složité. Ale plánovat kvůli tomu vraždu tří starostů?

Agent s ricinem. Podle českých médií to je čtyřiatřicetiletý ředitel Ruského střediska vědy a kultur…