Agrotrade žaluje časopis Respekt. Vadí jí článek o Tomanovi

17. 7. 2013 21:10

Společnost Agrotrade odmítá tvrzení týdeníku Respekt, že po firmě rodiny současného ministra zemědělství Miroslava Tomana zbyly dluhy ve výši 600 milionů korun. Skupina Agrotrade se rozhodla Respekt i žalovat.

Agrotrade žaluje časopis Respekt. Vadí jí článek o Tomanovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Exministr zemědělství Miroslav Toman

„Odmítáme takové neseriózní informace a budeme právní cestou žádat nejen omluvu, ale i příslušné odškodnění,“ uvedl právník společnosti Agrotrade Ivan Kozel. Podle něj je článek týdeníku cílenou konstrukcí, která chce poškodit dobré jméno firmy, a tedy i Miroslava Tomana.

Tomana článek, podle něhož po firmě jeho rodiny zbyly 600milionové dluhy, rozzlobil. Hlavně proto, že s ní prý nemá nic společného. „Jsem připraven nést odpovědnost za to, co jsem udělal špatně, ale to není tento případ. Dokonce i časopis Respekt musel ve svém článku pracovat s náznaky o ‚rodinné firmě‘, protože dobře ví, že jsem nikdy nebyl ani akcionářem ani členem orgánů společnosti Agrotrade. V době, kdy měly údajné dluhy ‚rodiny Tomanů‘ vznikat, jsem navíc působil v zahraničí,“ uvedl pro Haló noviny.

Podle advokáta Kozla společnost během své existence podnikala mimo jiné v oboru leasingu. „Tato činnost byla samostatná a dle metodik peněžních domů zcela oddělená. Na základě prováděných auditů v samotných peněžních domech byla společnost vyzvána, aby svoje aktivity diverzifikovala,“ vysvětlil. Roku 2001 byla odprodána ze skupiny Agrotrade, prodej byl prý ale zcela v souladu s právními i ekonomickými pravidly.

Agrotrade chce nyní od Respektu omluvu a odškodnění.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bum! Klaus ml. udeřil. Uteče k němu další poslanec

19:30 Bum! Klaus ml. udeřil. Uteče k němu další poslanec

Václav Klaus ml. dnes plánuje vyslovit vládě nedůvěru i za svou novou platformu Trikolóra. Vláda ale…