Ahoj Slávku. Nakopat noviny do pr...le, je to na blití. Kreténi, šmejdi. Vyjádřil se Mirek Topolánek

06.01.2016 11:56

Premiér Bohuslav Sobotka je od úterka terčem kritiky i posměchu poté, co na internet unikly jeho e-maily. Zejména jeho korespondence s poradcem Oto Novotným, ponoukajícím ho k co nejhlasitější podpoře migrantů, vyvolala značný rozruch. Vysmívaného ministerského předsedy se však zastal člověk, od kterého by se to příliš nečekalo – jeho předchůdce Mirek Topolánek.

Ahoj Slávku. Nakopat noviny do pr...le, je to na blití. Kreténi, šmejdi. Vyjádřil se Mirek Topolánek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Expremiér Mirek Topolánek

Anketa

Dle údajných uniklých e-mailů zvažoval Úřad vlády, že by ČT vysílala ,,migrační večerníček", v rámci kterého by národ oslovil např. Zdeněk Svěrák. Byl by to dobrý nápad?

2%
98%
hlasovalo: 15257 lidí

Zastal se jej v otevřeném dopise, který začal oslovením „Ahoj Slávku“, které se stalo poznávací značkou uniklé korespondence. Publikoval jej na serveru Echo24.cz.

„Promiň, že Ti takhle veřejně tykám a oslovuji Tě tak osobně a familiárně. Je to dnes v zásadě jedno. Všichni všechno sledují, odposlouchávají, a to údajně i legálně,“ vysvětluje expremiér. Podle něj uniklé košaté e-maily ve srovnání s mezinárodním skandálem WikiLeaks ukazují malost, legračnost a bizarnost české politiky.

„To, co se Ti stalo a co známe v menší či větší míře všichni, kdo jsme dělali vrcholovou státní funkci, je odporné, ale současně i trestné,“ píše expremiér. S nadsázkou pak svému nástupci doporučuje, aby vše nechal vyšetřit Lenkou Bradáčovou s Robertem Šlachtou. „Promiň, to byl vtip. Vím, že to nemůžeš,“ dodává.

CELÝ DOPIS ZDE

Vážněji dodává, že „v prostředí smrdutých vod malého českého rybníčku je celková záležitost snad ještě ohavnější“. Příkladem jsou prý noviny dovolávající se tradice Peroutky a Čapka, jejichž zásadním příspěvkem současné žurnalistice je žánr „komentovaných mailů“. Vrcholem pak prý je, když vše svádějí na samotného Sobotku, že neměl používat takto snadno prolomitelný e-mailový účet. „To si ti kreténi myslí, že posta@vlada.cz je bezpečnější?“ podivuje se bývalý uživatel premiérského mailu.

Chce se mu prý křičet, aby lidé tyto nesmysly nečetli. „A nakopat celou redakci Lidovek do pr...e za tu nejohavnější ohavnost. Je to na blití,“ dodává expremiér, jehož politickou kariéru rovněž ukončilo příliš odvážné rozprávění na nevědomky zapnutý mikrofon.

„Jako bývalý premiér, který má s brutálním zásahem do svého soukromí nezapomenutelnou zkušenost, se chci zastat Tebe, coby premiéra stávajícího. Každý člověk, tedy i premiér, má právo na soukromí,“ píše Topolánek Sobotkovi. Byt, pošta, telefonní rozhovor nebo soukromá schůzka jsou podle něj lidským hájemstvím, do kterého by neměl zasahovat nikdo cizí.

„Šíření ukradené pošty by mělo být stejně trestné jako vlastní krádež. Tady žádný veřejný zájem neexistuje,“ dodává Topolánek.

Připomíná svůj starší text z roku 2014, ve kterém se dovolával občanských elit státu, tradičně protestujících proti ohrožení svobody. „Ptám se stejně i teď. A asi budu znovu zklamán. Pokud ale připustíme podobné praktiky, pak prosím řekni Milošovi, že se mýlí. Tato země není naše, tato země nám nepatří. Patří šmejdům,“ zakončil Topolánek svůj dopis.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Magor, cvok. Blb? Ne, to není. On je…“ Jaromír Soukup drsně vyjel po novináři. Znáte ho

12:34 „Magor, cvok. Blb? Ne, to není. On je…“ Jaromír Soukup drsně vyjel po novináři. Znáte ho

Ve včerejších pořadech na TV Barrandov bylo veselo. V Týdnu Jaromíra Soukupa se moderátor omluvil šé…