Ajaj! Kubera střílel do vlastních řad. Úspěch Babiše? A slova o Pirátech

16.01.2020 17:58

Jaroslav Kubera prozradil, co musí ODS udělat, pokud chce uspět. Jistou inspiraci by prý mohla hledat i u Andreje Babiše. A to nikoli v jeho hlášeních na sociálních sítích ve stylu „čau lidi“. Politici ODS by měli vyrazit mezi lidi. Vedle toho je třeba bojovat proti zelené tsunami, která se rozlévá Evropou.

Ajaj! Kubera střílel do vlastních řad. Úspěch Babiše? A slova o Pirátech
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Předseda Senátu Jaroslav Kubera
reklama

Anketa

Řídili by Piráti Českou republiku dobře?

3%
97%
hlasovalo: 21055 lidí
Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) v rozhovoru pro čtvrteční MF Dnes prohlásil, že příštím premiérem bude šéf hnutí ANO Andrej Babiš, a to především díky tomu, že podlehl tlaku ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) a naplňuje program sociální demokracie, v podstatě si kupuje voliče a to je vždycky líbivá politika.

„Já si myslím, že příštím premiérem bude ještě pořád Andrej Babiš. Protože zbývá strašně krátká doba. Jak říkám, situace ODS je velmi nepříjemná, protože vláda pořád rozdává. Mimochodem, ty průzkumy mě velmi iritují. Nevím, kolik členů mají Piráti, řekl bych, že tak do tisíce. ODS jich má kolem 16 tisíc. Takže zjevně nefungují organizace ODS v jednotlivých oblastech, jak by měly. Všichni se soustředí na Twitter a Facebook a myslí si, že se bez toho nedá žít. Dá! Já bez nich žiju a vyhrávám volby. Čas sice pracuje pro nás, ale zase je třeba říct, že Babiš je mimořádně pracovitý, to je evidentní,“ shrnul situaci Kubera.

Pracovitost premiéra vidí v tom, že i jako předseda vlády jezdí po krajích a ptá se lidí, co by potřebovali. Na voliče to dobře působí.

V porovnání s opozicí má prý Babiš ještě jednu silnou kartu v ruce. Ve Sněmovně se může vedle ČSSD a komunistů opřít často i o hlasy SPD a politická většina čtyř stran by byla velkou výhodou pro každého předsedu vlády.

Pokud chce ODS do budoucna skutečně uspět, musí se podle Kubery soustředit na pročištění příliš složité legislativy a zjednodušení administrativy. Tím může voliče oslovit.

Další šanci ODS vidí v tím, že postaví rozum proti klimatickému šílenství. V tomto se prý shoduje např. s europoslancem Alexandrem Vondrou.

„Mně ale zejména vyhovuje tím, jaké má názory na ekošílenství, které teď prožíváme. Tam ho budu určitě podporovat, protože tomu je třeba se bránit. Byť je to v této situaci nepopulární, protože klima šílenství už dosahuje nebeských výšin. Zelená tsunami, která se řítí z Bruselu, je katastrofa,“ podpořil Kubera Vondru v kandidatuře na místopředsedu strany na sjezdu k němuž dojde 18. prosince.

Zcela otevřenou ponechal Kubera otázku své případné prezidentské kandidatury. Nic nepotvrdil, ani nevyloučil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jezdíte po republice za Bakalovy prachy… Tato věta může stát ředitele pražské firmy jeho post

6:52 Jezdíte po republice za Bakalovy prachy… Tato věta může stát ředitele pražské firmy jeho post

Na pondělním pražském koaličním jednání se bude projednávat generální ředitel Pražských strojíren Ró…