Akademie samospráv přilákala do Zlína stovku starostů

16.11.2016 16:55

Tříletý vzdělávací projekt pro obce a města České republiky, Akademie samospráv, vzbudil velkou pozornost v celé republice. Včera se uskutečnil také ve Zlíně pod tématem Hospodaření obcí a měst ve všech souvislostech. Sál pro sto osob byl zaplněn do posledního místa.

Akademie samospráv přilákala do Zlína stovku starostů
Foto: Daniela Černá
Popisek: Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová a senátor Ivo Valenta na zahájení projektu Akademie samospráv
reklama

Série odborných přednášek probíhá pod záštitou senátora Ivo Valenty. „Jsem rád, že se projekt těší takovému zájmu. Zaplněné sály ve všech městech, kde se konference prozatím uskutečnily, nás utvrzují v tom, že je třeba představitelům samospráv pomáhat a odborně je vzdělávat. Věřím, že na konci celého cyklu bude připraven zcela nový zákon o obcích, který bude čerpat právě ze zkušeností jednotlivých starostů z celé České republiky,“ uvedl senátor.

Odborným garantem tříletého vzdělávacího projektu je advokátka Jana Zwyrtek Hamplová. Podle ní dnes obce při aplikaci současného zákona v každodenní praxi těžce tápou a odpověď na řadu otázek se dozvídají až u soudů, což je špatně.

„Jsou zde také stále silnější snahy ministerstva vnitra zasahovat do samosprávy i tam, kde by zasahovat nemělo. Když k tomu připočteme to, že volení zástupci jsou ve své podstatě laikové, kteří mají rozhodovat o vysoce odborných otázkách, došli jsme k závěru, že samospráva potřebuje pomoci. A proto vznikl náš projekt,“ doplnila Hamplová.

Výhodou nového zákona by mělo být především to, že bude důslednější, konkrétnější, přesnější a především srozumitelný pro každého – tedy jak pro zastupitele, tak pro samotné občany.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: az
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oslava rozvolnění. Nora Fridrichová zve na pivo. I vy můžete přijít

20:32 Oslava rozvolnění. Nora Fridrichová zve na pivo. I vy můžete přijít

Reportérka České televize Nora Fridrichová chystá na čtvrtek setkání se svými fanoušky. Chce využít …