Aktivista poučuje mladé o době okupace: Nemohli jste říkat, co jste chtěli, cestovat, kam jste chtěli, píchat, koho jste chtěli. Museli jste poslouchat debily...

21.08.2016 13:28

„Myslím, že je velmi důležité, aby každý člověk v téhle zemi měl základní ponětí o jedné věci. A sice že půlku 20. století byla země, v níž žije a v níž si dopřává lidských práv a občanských svobod, okupovaná státním útvarem jménem Sovětský svaz, výsledkem ruského imperialismu,“ uvedl na svém facebookovém profilu v den 48. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa aktivista Jan Vrobel.

Aktivista poučuje mladé o době okupace: Nemohli jste říkat, co jste chtěli, cestovat, kam jste chtěli, píchat, koho jste chtěli. Museli jste poslouchat debily...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Z výstavy fotografií ze srpna roku 1968 v dolní části Václavského náměstí

Podle Vrobela následná mnohaletá okupace znamenala absolutní devastaci české vzdělanosti, kultury a společnosti. „Tento zločinný akt poznamenal každou rodinu v této zemi. Proto je třeba, aby lidé, zejména mladí lidé, dokázali rozpoznat vzestup totalitního myšlení, které pak kolaboruje se systémem, jenž je nepřítelem všem,“ dodal Vrobel. 

Kdyby tento systém podle jeho názoru zvítězil, ocitli bychom se ve společnosti, která protežuje lháře, udavače a podvodníky na úkor normálních lidí, kteří chtějí jen svobodně žít. „Takovému systému a takovému režimu je třeba se postavit na jasný odpor na všech frontách,“ zmínil Vrobel. Závěrem pak svá slova doplnil. Prý tak, aby to pochopila i „vopice“.

„Kvůli Sovětům jste nemohli poslouchat, co jste chtěli, cestovat, kam jste chtěli, říkat si, co jste chtěli, píchat, koho jste chtěli, chlastat a hulit, chodit na párty ani pičovat na politiky. Nemohli. A museli jste poslouchat příšerný debily, který byli šedivý jeden jako druhej, držet hubu a krok a doufat, že se někdy podíváte aspoň do Rakouska. Je nutné být v tomto ohledu gramotný. Kór dnes, v roce 2016, kdy se tu zase začínají roztahovat,“ uzavřel

Celý příspěvek Jana Vrobela:

Myslím, že je velmi důležité, aby každý člověk v téhle zemi měl základní ponětí o jedné věci. A sice, že půlku 20. století byla země, v níž žije a v níž si dopřává lidských práv a občanských svobod, okupovaná státním útvarem jménem Sovětský svaz, výsledkem ruského imperialismu. A také, že tato mnohaletá okupace znamenala absolutní devastaci české vzdělanosti, ekonomiky, kultury a společnosti. Co to fakticky znamená, je, že tento zločinný akt poznamenal každou rodinu v této zemi. Proto je třeba, aby lidé, zejména mladí lidé, dokázali rozpoznat vzestup totalitního myšlení, které pak kolaboruje se systémem, jež je nepřítelem všech. Kdyby zvítězil, ocitli bychom se ve společnosti, která protěžuje lháře, udavače a podvodníky na úkor normálních lidí, kteří chtějí jen svobodně žít. Takovému systému a takovému režimu je třeba se postavit na jasný odpor na všech frontách.

Abych to doplnil tak, aby to pochopila i vopice: kvůli sovětům jste nemohli poslouchat, co jste chtěli, cestovat, kam jste chtěli, říkat si, co jste chtěli, píchat, koho jste chtěli, chlastat a hulit, chodit na párty ani pičovat na politiky. Nemohli. A museli jste poslouchat příšerný debily, který byli šedivý jeden jako druhej, držet hubu a krok a doufat, že se někdy podíváte aspoň do Rakouska.

Je nutné být v tomto ohledu gramotný. Kór dnes, v roce 2016, kdy se tu zase začínají roztahovat.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

lic. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

česká ekonomika

Dobrý den, nemám žádné ekonomické zdělání, tak spoléhám na to, že mi to vy jako odborník -našel jsem si, že se hospodářské politice věnujete vysvětlíte a hlavně nastíníte řešení, protože se bojím, že se řítíme do zkázy. Co přesně znamená, že důvěra v ekonomiku u lidí roste? Jaké to pro ni bude mít n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostali přes tlamu. Ježibabice... Fanoušci pětikoalice si užívali vítězství. A pak rána: Lidi nevolili, zrušit Senát!

21:31 Dostali přes tlamu. Ježibabice... Fanoušci pětikoalice si užívali vítězství. A pak rána: Lidi nevolili, zrušit Senát!

Většina komentátorů a politiků se shoduje, že na celkové výsledky letošních voleb nebudou expremiér …