Albert podporuje české výrobky s novou značkou Česká chuť

04.07.2017 14:10

Obchody Albert představily novou značku Česká chuť, která garantuje český původ potravin. Spolupráci řetězce Albert a lokálních dodavatelů podpořil ministr zemědělství Marian Jurečka při oficiálním setkání na Královéhradecku. Všechny produkty značky Česká chuť, které najdou zákazníci exkluzivně v Albertu, splňují definici české potraviny podle zákona.

Albert podporuje české výrobky s novou značkou Česká chuť
Foto: Albert
Popisek: Novou spolupráci s řetězcem Albert stvrdil symbolickým razítkem ministr zemědělství Marian Jurečka

Pod záštitou ministra

„Podpora domácích potravinářů je pro naše ministerstvo klíčová, stejně jako jasné a srozumitelné značení českého původu potravin. To, že se rozšiřuje nabídka českých výrobků v běžné obchodní síti, které navíc spotřebitelé snadno poznají, vnímám velmi kladně,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka u příležitosti představení nové značky Česká chuť na Královéhradecku, kde se setkal se zástupci vybraných tuzemských dodavatelů.

Albert představil zákazníkům již v prvním čtvrtletí letošního roku v řadě Česká chuť několik produktů, jako například česká jablka nebo pultové delikatesy. V tuto chvíli nabízí na 80 výrobků napříč čerstvým i trvanlivým sortimentem.

Prohlídka výroby společnosti Perník, kde se pečou 100% české piškoty

Garance české kvality

„Naše spolupráce znamená pro české zákazníky především větší dostupnost kvalitních českých výrobků, což nás velmi těší,“ okomentovala novou spolupráci s obchody Albert Martina Králová ze společnosti Perník, kde se pečou 100% české piškoty. Podobně nově zákazníci najdou v obchodech Albert například typické české pivní tyčinky od společnosti Seli nebo tradiční majonézu, kterou vyrábí v jižních Čechách společnost Záruba Food.

„Produkty České chuti do našich obchodů přináší naši dlouholetí malí i velcí dodavatelé z České republiky. Velice rádi vycházíme vstříc zvyšující se poptávce našich zákazníků po potravinách domácího původu, jenž nová značka garantuje,“ řekl při setkání Petr Pavlík, ředitel pro obchod v řetězci Albert.