Od dob rozdělení Římské říše v roce 395 a křesťanského schizmatu o necelých sedm set let později je Evropa rozdělena. Ukrajina stojí dodnes rozkročena mezi těmito dvěma Evropami a trpí. Její obyvatelé emigrují na východ či na západ. Ukrajinci nalézají svou identitu až v konfliktu s vlastními oligarchy a s Ruskem. Otázkou ale je, proč se Západ pokoušel Ukrajině slibovat něco, co vlastně nemohl splnit?
Nemusíme souhlasit, ale proč nechat krvácet jiné?
"Odpověď je jednoduchá – Američany i Evropany pohání víra v jediný (nevyhnutelný) globální svět lidských práv, demokracie, svobodného trhu a jednotného finančního systému. Podléhají ale vlastnímu sebezbožnění. Proto Unie jako předvoj budoucího světa nezná hranice, a ačkoli hlásá demokracii, zbavuje se zastupitelského státu (viz konflikt s Řeckem),“ popisuje situaci Tomský.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: mp