Americký profesor vymyslel, jak by nejlépe měly fungovat kvóty pro uprchlíky. To budete koukat

12.06.2015 10:48 | Zprávy

Profesor H. Schuck z Yelské Univerzity ve Spojených státech chválí Evropskou komisi za navrhované kvóty na přerozdělování uprchlíků. Navíc přidává inovativní návrh, podle kterého by měly mít jednotlivé členské státy EU možnost s těmito kvótami mezi sebou obchodovat. Uprchlíci by tím podle jeho názoru jen získali.

Americký profesor vymyslel, jak by nejlépe měly fungovat kvóty pro uprchlíky. To budete koukat
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

Téměř nekonečný počet uprchlíků podle Schucka způsobil velké problémy evropským politikům i samotnému trhu práce. Za alarmující považuje také vzestup pravicového extremismu. „Evropa se zavázala k humanitární politice, proto není otázkou, jestli skutečné uprchíky vpustit na kontinent, ale kam konkrétně by měli směřovat. Evropská komise nedávno navrhla systém kvót pro jejich přerozdělování v rámci členských států,“ píše Schuck a připouští, že uvedení takového systému do praxe bude obtížné. „Samotný model přerozdělování uprchlíků považuji za zásadní věc. Navíc je však třeba odhadnout, jaká část uprchlíků potřebuje dočasnou nebo trvalou ochranu. A také, kolik z nich jsou pouze ekonomičtí imigranti,“ soudí Schuck.

Profesor z Yelské univerzity navíc navrhuje, aby mohly jednotlivé státy s přidělenými kvótami volně obchodovat. „Příslušné orgány by měly vytvořit trhy, na kterém by členské státy EU mohly prodávat či kupovat své závazky ke kvótám. Tyto orgány společně s příslušnými státy musí samozřejmě dodržovat mezinárodní standardy, aby bylo zajištěno, že budou respektována lidská práva a budou s takovým obchodem souhlasit obě dvě strany,“ upozorňuje Schuck a odkazuje v této souvislosti na různé programy na ochranu životního prostředí. „Tento nově vzniklý trh by mohl maximalizovat počet uprchlíků, kteří budou chráněni s využitím rozdílů mezi státy v oblasti zdrojů, politik, geografie a postojů k nově příchozím cizincům. Více etnicky homogenní či xenofobní stát by rád zaplatil v podobě hotovosti či politické podpory jinému státu, aby ten do své země přijal více uprchlíků,“ míní Schuck.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pro

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Jak věřit vašim slibům?

Slibujete dostupnější bydlení, konec korupce, ale co se změnilo za ty roky, co jste v politice? Dokonce jste byli dost dlouho součástí vlády. A když jsme u toho, šli byste do koalice se SPOLU a STAN znovu nebo ne? Protože jestli ne, tak kdo jiný vám zbývá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Toto připomněli Ivanu Trojanovi po jeho nářku na Čechy

16:50 Toto připomněli Ivanu Trojanovi po jeho nářku na Čechy

V rámci představování filmu Neporazitelní v Karlových Varech došlo i na politiku. O tu se zajímá zej…