Americký velvyslanec: „Chtěl bych Česko pochválit“. Za letadla i Ukrajinu

06.02.2024 22:48 | Monitoring

Česká republika podepsala nákup amerických letounů F-35 za 150 miliard korun. Nákup stíhaček koncem ledna stvrdili svým podpisem ministryně obrany Jana Černochová (ODS) a americký velvyslanec Bijan Sabet. Ten za tento krok Česko ocenil, v rozhovoru pro Aktuálně.cz hovoří o historickém okamžiku a nejlepší volbě.

Americký velvyslanec: „Chtěl bych Česko pochválit“. Za letadla i Ukrajinu
Foto: Archiv MO ČR
Popisek: Ministryně obrany Jana Černochova s americkým velvyslancem Bijanem Sabetem po podpisu smlouvy na nákup F-35

„Je to historický okamžik. Česká vláda strávila značné množství času studiem potřeb těchto letadel a společně jsme dospěli k tomu, že je to ta nejlepší volba. F-35 je nejlepší pokročilý stíhací letoun, díky kterému jsou naše země silnější, a to včetně celého NATO. Z obranného hlediska to je velmi důležitý krok, obzvlášť v dnešní době,“ uvedl Sabet v rozhovoru pro Aktuálně.cz na dotaz, jak nákup letounu ovlivní česko-americké vztahy.

Českou vládu pochválil také za to, že vztah se Spojenými státy upevňuje. „Velmi mě těší, když slyším, jak Česko a česká vláda všude říká, že náš vztah nikdy nebyl pevnější, a já s tím naprosto souhlasím,“ uvedl potěšeně. Věří, že se na tom nic nezmění, ani pokud se příštím americkým prezidentem opět stane Donald Trump.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Natálie Brožovská

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Co přesně hodláte dělat proto, aby se Ukrajinci po válce vrátili domů?

A proč poskytujeme azyl i mužům, kteří by měli svou zemi bránit? Ještě otázka, je podle vás pro nás přínosem a případně jakým, když tu u po válce Ukrajinci zůstanou, protože teď tvrdíte, že pro nás přínosem jsou, pak zase, že se budete snažit o jejich návrat, upřímně se v těch vašich prohlášeních vů...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Za nefunkční americké krámy, které nás v souhrnu vyjdou na stovky miliard, zaplatí pětidemoliční vláda předem, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseJamščik , 07.02.2024 11:27:45
Postklimakterická ministryně války Černochová je pro tuto zem stejnou pohromou, jako je každá stará zaprahlá jalovice pohromou pro chlív. Na operaci dítěte se dělají sbírky, ale na předražené americké krámy a na zbraně a munici pro banderovce nás pětidemoliční lůza zadluží na generace. A ještě přitom okrade důchodce, invalidy a řadu pracujících.

|  9 |  0

Další články z rubriky

Svátek české armády. Panoptikum při schvalování od účastníka

4:44 Svátek české armády. Panoptikum při schvalování od účastníka

HISTORIE BEZ HYSTERIE „Během následujících let musela z ústavu odejít více než desítka graduovaných …