Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka

08.01.2021 17:50

Po nepokojích v Kapitolu, do něhož se ve středu dostali podporovatelé končícího amerického prezidenta Donalda Trumpa, to ve Spojených státech vře. Některé firmy se rozhodly, že přeruší veškeré styky s Trumpem i s jeho příznivci. Začíná i propouštění ze zaměstnání a vedoucí některých společností započali hon na účastníky nepokojů. Pokud se jim podaří identifikovat některé ze svých zaměstnanců, bude je čekat okamžitý vyhazov.

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka
Foto: Screen vysílání NBC
Popisek: Zabarikádovaný Kongres USA
reklama

Anketa

Může Donald Trump za útok demonstrantů na Kongres USA?

25%
75%
hlasovalo: 12864 lidí
K odstavení amerického prezidenta Trumpa  ještě v průběhu jeho mandátu již přistoupil Facebook a jeho účet mu firma na své sociální síti odstavila na neurčitě dlouhou dobu. Podobně tak činí i u sociální sítě Instagram.

Podobně ostře k Trumpovi přistupují i společnosti, které působí i mimo sociální sítě. Elektronický obchod Shopify zrušil provoz veškerých obchodní aktivit spojených s kampaní prezidenta, jakož i s Trumpovými podniky.

Simon&Schuster upustil od vydání knihy senátora Josha Hawleyho jen proto, že je Trumpovým podporovatelem. A někteří pak dokonce i propouštějí své zaměstnance, které identifikovali na záběrech z demonstrace ve Washingtonu.

Fotogalerie: - Vote Trump 2020

Podpora prezidenta USA Donalda Trumpa před americk...
Podpora prezidenta USA Donalda Trumpa před americk...
Podpora prezidenta USA Donalda Trumpa před americk...
Podpora prezidenta USA Donalda Trumpa před americk...
Podpora prezidenta USA Donalda Trumpa před americk...
Podpora prezidenta USA Donalda Trumpa

Pojišťovací firma Goosehead Insurance například jednoho ze svých vedoucí zástupců Paula Davise propustila, když zjistila, že se nepokojů účastnil. Ředitel Gooseheadu Mark Jones spílal, že firma byla „překvapená a zděšená“, když se dozvěděla, že jeden z jejích zaměstnanců se „bez jejich vědomí nebo podpory zúčastnil násilné demonstrace v hlavním městě naší země“. Davis na svém instagramu předtím napsal, že byl „pokojně demonstrovat“.

Marketingová společnost Navistar Direct Marketing, sídlící ve městě Frederick, se uchýlila k podobnému vyhazovu, když byl na twitterových snímcích z vnitřku Kapitolu odhalen muž s firemním odznakem.

Ředitelé jiných firem ukončením pracovního poměru s účastníky nepokojů dávají zelenou. Bývalý generální ředitel společnosti Panera Bread Co. Ron Shaic si myslí, že na to mají zaměstnavatelé právo, jelikož „neexistuje neomezená svoboda“. Sám by prý takové zaměstnance též vyhodil. Upozornil však, že účast na nepokojích se nedá srovnávat s účastí na demonstraci na podporu Trumpa. „Nebudu vám diktovat, že byste neměli jít na Trumpovu demonstraci a neměli byste být v naší společnosti, pokud budete hlasovat pro Trumpa, tohle ale není totéž,“ podotkl pro The Wall Street Journal.

Fotogalerie: - Trump vs. Hillary

Mrakodrap Donalda Trumpa na Páté avenue v New York...
Obchod s volebními předměty uvnitř Trumpova mrakod...
Obchod s volebními předměty uvnitř Trumpova mrakod...
Hlavní vchod do Trumpova mrakodrapu na Páté avenue...
Hillary a Trump, kampaň v USA jede na plné obrátky
Figurka Donalda Trumpa. Kampaň v USA jede na plno

Přicházejí též výzvy podniků k odvolání prezidenta Trumpa již před brzkým koncem jeho volebního období, což by mu v příštích letech znemožnilo jeho případnou další kandidaturu. „Prezident se ukázal jako nezpůsobilý pro úřad a bezohlednou a svévolnou hrozbou pro ústavu, kterou se zavázal uchovat, chránit a bránit,“ hřmí například advokátní kancelář Crowell&Moring LLP. K odvolání se připojila i skupina National Nurses United, ta v Americe zastupuje 170 tisíc zdravotních sester.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fik ho. Babiš na TV Nova setnul Hamáčka nejtvrdší zbraní

21:41 Fik ho. Babiš na TV Nova setnul Hamáčka nejtvrdší zbraní

Andrej Babiš vystoupil ve večerních zprávách na TV Nova. Odmítl se omluvit. Vakcíny řeší. Bez občanů…