Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka

08.01.2021 17:50

Po nepokojích v Kapitolu, do něhož se ve středu dostali podporovatelé končícího amerického prezidenta Donalda Trumpa, to ve Spojených státech vře. Některé firmy se rozhodly, že přeruší veškeré styky s Trumpem i s jeho příznivci. Začíná i propouštění ze zaměstnání a vedoucí některých společností započali hon na účastníky nepokojů. Pokud se jim podaří identifikovat některé ze svých zaměstnanců, bude je čekat okamžitý vyhazov.

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka
Foto: Screen vysílání NBC
Popisek: Zabarikádovaný Kongres USA

Anketa

Může Donald Trump za útok demonstrantů na Kongres USA?

25%
75%
hlasovalo: 12934 lidí
K odstavení amerického prezidenta Trumpa  ještě v průběhu jeho mandátu již přistoupil Facebook a jeho účet mu firma na své sociální síti odstavila na neurčitě dlouhou dobu. Podobně tak činí i u sociální sítě Instagram.

Podobně ostře k Trumpovi přistupují i společnosti, které působí i mimo sociální sítě. Elektronický obchod Shopify zrušil provoz veškerých obchodní aktivit spojených s kampaní prezidenta, jakož i s Trumpovými podniky.

Simon&Schuster upustil od vydání knihy senátora Josha Hawleyho jen proto, že je Trumpovým podporovatelem. A někteří pak dokonce i propouštějí své zaměstnance, které identifikovali na záběrech z demonstrace ve Washingtonu.

Pojišťovací firma Goosehead Insurance například jednoho ze svých vedoucí zástupců Paula Davise propustila, když zjistila, že se nepokojů účastnil. Ředitel Gooseheadu Mark Jones spílal, že firma byla „překvapená a zděšená“, když se dozvěděla, že jeden z jejích zaměstnanců se „bez jejich vědomí nebo podpory zúčastnil násilné demonstrace v hlavním městě naší země“. Davis na svém instagramu předtím napsal, že byl „pokojně demonstrovat“.

Marketingová společnost Navistar Direct Marketing, sídlící ve městě Frederick, se uchýlila k podobnému vyhazovu, když byl na twitterových snímcích z vnitřku Kapitolu odhalen muž s firemním odznakem.

Ředitelé jiných firem ukončením pracovního poměru s účastníky nepokojů dávají zelenou. Bývalý generální ředitel společnosti Panera Bread Co. Ron Shaic si myslí, že na to mají zaměstnavatelé právo, jelikož „neexistuje neomezená svoboda“. Sám by prý takové zaměstnance též vyhodil. Upozornil však, že účast na nepokojích se nedá srovnávat s účastí na demonstraci na podporu Trumpa. „Nebudu vám diktovat, že byste neměli jít na Trumpovu demonstraci a neměli byste být v naší společnosti, pokud budete hlasovat pro Trumpa, tohle ale není totéž,“ podotkl pro The Wall Street Journal.

Přicházejí též výzvy podniků k odvolání prezidenta Trumpa již před brzkým koncem jeho volebního období, což by mu v příštích letech znemožnilo jeho případnou další kandidaturu. „Prezident se ukázal jako nezpůsobilý pro úřad a bezohlednou a svévolnou hrozbou pro ústavu, kterou se zavázal uchovat, chránit a bránit,“ hřmí například advokátní kancelář Crowell&Moring LLP. K odvolání se připojila i skupina National Nurses United, ta v Americe zastupuje 170 tisíc zdravotních sester.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

Kdo nejde s námi, jde proti nám

Nevybíravě jste odsoudil demostranty proti vládě či voliče Babiše. Jak mi vyvrátíte dojem, že jste tu jen pro vaše voliče? Proč vrážíte mezi lidi klíny, proč se je nesnažíte stmelovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Padlo po volbách: Naděje přichází s Pavlem. Ale i hrozba pro Fialu. Až si uvědomí, co má teď Babiš

5:00 Padlo po volbách: Naděje přichází s Pavlem. Ale i hrozba pro Fialu. Až si uvědomí, co má teď Babiš

ANKETA Prezidentem České republiky byl zvolen Petr Pavel. ParlamentníListy.cz se ptaly, co tento výs…