Analytik Štefec si poprvé v životě pustil písně Radka Bangy. Přečtěte si, co při tom cítil. Nebylo to prý vůbec hezké

01.12.2016 15:54

Zbrojní analytik a voják v záloze Jaroslav Štefec se na svém facebookovém profilu zastal zpěvačky Lucie Bílé. Na ni se snesla po předávání cen Český slavík vlna kritiky za to, že zkritizovala Radka Bangu za jeho odchod ze sálu. Ten se tak distancoval proti ocenění nacionalistické kapely Ortel.

Analytik Štefec si poprvé v životě pustil písně Radka Bangy. Přečtěte si, co při tom cítil. Nebylo to prý vůbec hezké
Foto: Archiv LB
Popisek: Lucie Bílá
reklama

„Mám rád paní Lucii Bílou. Jako zpěvačku s nádherným hlasem i jako člověka. Neznám ji sice osobně, ale znám lidi, kteří ji znají. Má své mouchy. Jako každý. Ale je to Paní Zpěvačka. Objektivně – nemyslím si, že by Česko v současnosti disponovalo jinou osobností jejího formátu. Kromě Karla Gotta. Ale to je chlap a má už svoje léta,“ začal svůj text o Lucii Bílé.

Svým vyjádřením podle jeho slov spustila proti sobě nenávistnou propagandistickou kampaň bulváru. „Kam se hrabou na tu smršť urážek a lží pisálkové bývalého Rudého práva nebo Mladé fronty z éry ‚pliveme na Chartu 77‘,“ poznamenal. Následně se také vyjádřil k tomu, že má rád kapelu Ortel a nemá rád Radka Bangu alias Gipsyho.cz.

Texty Ortela jsou dle něj k tématu a mají ducha. „Oslovují lidi. Normální lidi, většinovou populaci ČR, k níž patřím i já. Ostatně to o nás prezident Zeman prohlásil při inauguraci nového ‚ministra pro práva menšin‘, že i ‚většina má svá práva, na která by se nemělo zapomínat‘. Dobře věděl, proč to říká,“ myslí si Štefec.

Jeden černej kluk, hledal takhle šuk...

„Nemám rád kapelu Gipsy. Do předevčerejška jsem neznal ani jeden text jejího ‚zpěváka‘ Bangy. Našel jsem si je, a teď jich znám víc, než je mi milo. Jako člověk i jako občan ČR jsem upřímě zděšen tím, co všechno jsou nám, většinové populaci ČR, schopni ‚všemocní kapitáni showbussinesu‘ podsouvat jako ‚umění‘. Logická otázka zní, proč. Samozřejmě, prachy jsou až na prvním místě. Ale asi to nebude tak úplně všechno,“ zmínil dále zbrojní analytik. A do Gipsy.cz si pořádně rýpl. „Gipsy vystupují často venku. Naposledy v Alžírsku. Věřím, že muslimským ‚místňákům‘ se písničky jejich ‚frontmena‘ líbí. Jsou v podstatě pozvánkami do Evropy, na levný holky, drogy a chlast. Zřejmě to zabírá,“ poznamenal.

Závěrem vyjádřil Lucii Bílé náklonnost a to, že jí fandi. „Za mě každopádně oba palce nahoru. Máme Vás rádi. Držte se,“ uzavřel.

Celý příspěvek Jaroslava Štefce:

Mám rád paní Lucii Bílou. Jako zpěvačku s nádherným hlasem i jako člověka. Neznám ji sice osobně, ale znám lidi, kteří ji znají. Má své mouchy. Jako každý. Ale je to Paní Zpěvačka. Objektivně – nemyslím si, že by Česko v současnosti disponovalo jinou osobností jejího formátu. Kromě Karla Gotta. Ale to je chlap a má už svoje léta.

Přesto, a nebo možná právě proto s ní vedou některé zájmové skupiny, generující jak na běžícím páse nové a nové "celebrity", boj na život a na smrt. Každý klacek dobrý. Naposledy její vyjádření o chování jakéhosi Bangy, který údajně "vypískal" kapelu Ortel. Spustila tím proti sobě nenávistnou propagandistickou kampaň bulváru. Kam se hrabou na tu smršť urážek a lží pisálkové bývalého Rudého Práva nebo Mladé fronty z éry "pliveme na Chartu 77".

Mám rád také kapelu Ortel. Stříbrné slavíky. Jejich texty jsou k tématu a mají ducha. Oslovují lidi. Normální lidi, většinovou populaci ČR, k níž patřím i já. Ostatně to o nás prezident Zeman prohlásil při inauguraci nového "ministra pro práva menšin", že i "většina má svá práva, na která by se nemělo zapomínat". Dobře věděl, proč to říká. 

Ortel provokuje, samozřejmě. Stejně jako jiné kapely, včetně Kabátů, kteří dosáhli ve Slavících na zlato. Ale dokázali, že my, občané této země, jejich textům nasloucháme, rozumíme jim a máme je rádi. Mluví nám z duší. 

Nemám rád kapelu Gypsy. Do předevčerejška jsem neznal ani jeden text jejího "zpěváka" Bangy. Našel jsem si je, a teď jich znám víc, než je mi milo. Jako člověk i jako občan ČR jsem upřímě zděšen tím, co všechno jsou nám, většinové populaci ČR, schopni "všemocní kapitáni showbussinesu" podsouvat jako "umění". Logická otázka zní, proč. Samozřejmě, prachy jsou až na prvním místě. Ale asi to nebude tak úplně všechno. 

Gypsy vystupují často venku. Naposledy v Alžírsku. Věřím, že muslimským "místňákům" se písničky jejich "frontmena" líbí. Jsou v podstatě pozvánkami do Evropy, na levný holky, drogy a chlast. Zřejmě to zabírá. Chování tzv. "uprchlíků" k evropským ženám ukazuje, že texty páně Bangy padají na úrodnou půdu. Má každopádně našlápnuto na Zlatého .... no, asi ne už slavíka, ale něco podobného, třeba velblouda, až se to tady "votočí".

Nemám rád Novinky.cz, a už vůbec ne jejich bulvární Super.cz. Nenapadlo by mě to vůbec číst. Přesto jsem se překonal a na doporučení svého kamaráda, kteý zná mou slabost pro zpěvačku Lucii Bílou, přečetl přiložený text. Její vyjádření k chování Radka Bongy vyžadovalo občanskou i uměleckou statečnost. Ukázala, že nic z toho jí nechybí. A snaha vysvětlit slova, která bulvár otočil proti ní? Lidsky naprosto pochopitelné a žádné "couvání" tam nevidím. Bravo, Lucko, a za mě každopádně oba palce nahoru. Máme Vás rádi. Držte se.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podraz? Rozvolňování: Ministr si naštvaně vylil srdce po jednání vlády

8:32 Podraz? Rozvolňování: Ministr si naštvaně vylil srdce po jednání vlády

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) se zlobí na své kolegy z vlády. V rozhovoru pro MF Dnes dal …