Andrej Babiš: Kam vichr, tam Nečas. Chvíli s tím kmotrem, pak s jiným

13. 9. 2012 9:32

Předseda hnutí ANO 2011 a vlivný podnikatel Andrej Babiš ve svém komentáři ostře napadá premiéra Petra Nečase. Podle něj je Nečas premiérem bez vlastního úsudku, který následuje vždy toho, kdo mu zajistí alespoň jeden měsíc existence jeho neslavného vládnutí navíc. Tento přístup označuje Babiš jako "kam vichr, tam Nečas".

Andrej Babiš: Kam vichr, tam Nečas. Chvíli s tím kmotrem, pak s jiným
Foto: ANO 2011
Popisek: Andrej Babiš

"Chvíli tak, chvíli onak. Chvíli s tímhle kmotrem, chvíli tam s tím. Chvíli s Kalouskem a TOP 09 proti Klausovi, ale pozor, pak raději s Klausem proti TOP 09... Pan premiér v tom pěkně lítá a své vládě dodává ještě silnější punc nekonzistentní frašky, než měla doteď (a to už je co říct)," píše Babiš ve svém prohlášení. "Pan premiér se zkrátka v posledních několika týdnech totálně odkryl. A není to pěkný pohled," dodává předseda ANO 2011.

Celý komentář Andreje Babiše ZDE

Aktuální Nečasova servilita vůči hlavě státu je podle Babiše přinejmenším trapná a škodí nejen jemu, ODS a vládě, ale i našemu státu. Po premiérově proslovech o "dalajlámismu" a o umělém a falešném adorování ruské skupiny Pussy Riot prý zůstali stát s otevřenými ústy i naši spojenci, kteří si dosud mysleli, že ctíme zásady a podporujeme svobodu projevu ve světě.

Děláte ostudu, vzkazuje Babiš

"Ne, pane premiére, ani 'dalajlámismus' ani 'pussyriotismus' českému exportu neškodí. Českému exportu škodí politici, kteří o exportu nic nevědí, protože se v životě nesnažili v evropské konkurenci nic exportovat. Škodí mu Klausismus, Nečasismus a Schwarzenbergismus - tři zahraniční politiky jedné země, jejíž představitelé se nedokážou dohodnout na pravidlech jedné zahraniční politiky," vyčítá české vládní elitě Babiš.

"Děláte ostudu. V tom má pravdu Karel Schwarzenberg," pokračuje Babiš. Ale ani ministra zahraničí nešetří kritice. Schwarzenberg by se podle něj neměl ohánět odkazem Václava Havla, když jeho ministryně Alena Hanáková "przní" jednu z nejdůležitějších kulturních institucí naší země.

"Kdo si myslel, že tu politici s kmotry všechno rozkradou, a tím škody, které na této zemi napáchají, skončí, tak se šeredně mýlil," končí rozhořčeně Babiš svůj komentář "poučením" pro občany a daňové poplatníky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana

8:05 Tak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Humbuk kolem sochy maršála Koněva v pražských Dejvicích i zastavení…