Andrej Babiš: Klaus hrál v neděli tenis s Topolánkem

27. 8. 2013 10:25

Miliardář a zakladatel ANO 2011 Andrej Babiš se stal v posledním roce vášnivým uživatelem sociální sítě Twitter. Naposledy se během pondělka před svými čtenáři pustil do Václava Klause. Nejprve se zamyslel nad historickou rolí bývalého prezidenta a posléze přidal zprávu o Klausových sportovních aktivitách.

Andrej Babiš: Klaus hrál v neděli tenis s Topolánkem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš, majitel Agrofertu
reklama

V pondělí odpoledne se po víkendové odmlce objevila na Babišově twitterovém účtu fundovaná úvaha o roli Václava Klause v polistopadové politice. Babiš se rozepsal, že „největší zlo prof. Klaus zavedlo mafiánský kapitalismus a další nešvary.“ Pak se majitel potravinářského impéria zamyslel, proč po tom všem zakladatel ODS neustále všem rozdává své rady. "Proč nechodí kanálami, ale dál mluví na veřejnosti," ptá se miliardář.

Za několik hodin se k Václavu Klausovi vrátil, když informoval, že bývalý prezident byl o víkendu viděn v „Dalíkově Vestci“. V obci za Prahou, spojované s neblaze proslulým lobbistou, si prý bývalý prezident a nyní nejznámější politický navrátilec zahrál tenis.

Zajímavější však podle Babiše je, s kým se po kurtu proháněl. Jeho soupeřem totiž nebyl nikdo jiný, než Mirek Topolánek, Klausův nástupce v čele ODS, o němž se v posledních dnech spekulovalo, že by mohl Klausův projekt doplnit. Právě Topolánek je přitom spojován s Markem Dalíkem, který za jeho premiérování dokázal zázračně zbohatnout.

„Falešný prázdný Topolánek hrál včera tenis v Dalíkově Vestci s pravým a plným Klausem,“ popustil Babiš uzdu ironii. „Už to mezi sebou upekli a jdou do voleb,“ přidal odhad dalšího vývoje politického spojenectví obou expremiérů.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Roman Šmucler byl u řešení viru. A promlouvá: Hamáček a špatný rádce. Co padlo o rouškách. Prymula, jiní a zmatek

4:44 Roman Šmucler byl u řešení viru. A promlouvá: Hamáček a špatný rádce. Co padlo o rouškách. Prymula, jiní a zmatek

ROZHOVOR Podle prezidenta České stomatologické komory Romana Šmuclera byl ministr vnitra Jan Hamáček…