Andrej Babiš a TOP 09 prý přetahují lidi od ODS. Například jednoho známého umělce

19.06.2014 7:52

TOP 09 a ANO prý hledají na své kandidátky lidi všude, a to i v ODS. Podle deníku Právo je zájem například o Tomáše Töpfera a Zdeňka Schvarze. Šéf poslanců ODS uvedl, že pokud k takovým přestupům ojediněle dojde, vypovídá to něco o člověku samotném.

Andrej Babiš a TOP 09 prý přetahují lidi od ODS. Například jednoho známého umělce
Foto: Jan Janula
Popisek: Senátor Tomáš Töpfer

Šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura potvrdil Právu, že ANO i TOP 09 se snaží přilákat na své kandidátky známé tváře občanských demokratů. „Ty snahy probíhají permanentně, u hnutí ANO minimálně rok. Naši poslanci byli oslovováni už před předčasnými parlamentními volbami a bude se to asi dít i nadále,“ uvedl Stanjura s tím, že k přechodu může dojít v individuálních případech.

„Pokud někdo změní dres, protože uvidí lepší perspektivu jinde, tak to něco vypovídá o samotném člověku. Tedy, že nebyl v politické straně kvůli názoru, ale protože si myslel, že lépe získá funkci,“ míní. „U těch, o kterých si myslím, že jsou dobří, se neobávám, že odejdou,“ dodal.

Strany by získaly známé tváře

Právo píše, že zájem je například o Tomáše Töpfera a Zdeňka Schwarze. Podle informací deníku by do Senátu za TOP 09 měl kandidovat ředitel Divadla na Vinohradech a bývalý senátor ODS, nestraník Tomáš Töpfer. Ten však svou případnou kandidaturu prý nechtěl komentovat a odpovědi na přímou otázku se vyhnul.

Hnutí ANO prý má zase zájem o senátora za Prahu 1 a ředitele pražské záchranky Zdeňka Schwarze. Ten svou kandidaturu za jinou stranu podle Práva nevyloučil. „Mám různé nabídky, ale nejsem tak daleko, že bych se rozhodl. Zatím sleduji situaci,“ odpověděl na dotaz, zda by kandidoval za babišovce.

Toto podle Práva nejsou jediné příklady hledání jmen na kandidátky. Strany potřebují známé tváře nejen pro Senát, ale také pro komunální volby.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Spí se mi dobře. Jsou lidé, co moji práci oceňují, řekl Miroslav Kalousek. V rádiu zažil horké chvilky

20:52 Spí se mi dobře. Jsou lidé, co moji práci oceňují, řekl Miroslav Kalousek. V rádiu zažil horké chvilky

Hostem Pressklubu Luboše Xavera Veselého na Frekvenci 1 byl předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miros…