Andrej Babiš je to nejhorší, co se na české politické scéně mohlo stát. Zemi vede ke korporátnímu fašismu, znělo bojovně na akci pravicové koalice

06.01.2016 13:17

Mezi Stranou soukromníků České republiky a Stranou svobodných občanů byla dnes uzavřena koaliční dohoda o vzájemné podpoře v letošních krajských volbách. Obě strany tím vyhlašují společný boj proti státní byrokracii, nesmyslným evropským regulacím a budou se zasazovat o obranu svobody a soukromí. Dohoda otevírá možnost uzavírání koalic pro volby v jednotlivých regionech. Nová koalice nese název Svobodní a Soukromníci.

Andrej Babiš je to nejhorší, co se na české politické scéně mohlo stát. Zemi vede ke korporátnímu fašismu, znělo bojovně na akci pravicové koalice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Podpis koaliční dohody mezi Soukromníky a Svobodnými

„Obě strany mají společný program v devadesáti procentech. Je to převratná událost. Dokazujeme, že se středopravicové strany dokáží spojit ve chvíli, kdy je likvidováno agrolevicovou vládou drobné a střední podnikání. Naše spolupráce se Stranou svobodných občanů je tak kromě jiného i důležitým krokem k vytvoření platformy pro integraci všech, kdo se nechtějí s aktuálním vývojem české a potažmo evropské společnosti smířit. Součet preferencí obliby obou stran dává dobrou šanci na volební úspěch,“ odůvodnil podpis koalice předseda Soukromníků Petr Bajer.

Předseda Svobodných a europoslanec Petr Mach rovněž pokládá podpis dohody za významnou událost. „Naše strany se dlouhodobě pozorují. Brojili jsme proti elektronickému papírování i nárůstu administrativy, která likviduje drobné podnikání. Stejně jako bráním v europarlamentu svobodu občanů proti evropské byrokracii, tak se stejnou intenzitou je třeba bránit naše občany i před politikou současné české vlády. Ta potlačuje právo na soukromí, omezuje svobodu a napadá ty, kteří mají jiný názor. Spolupráce dvou stran s natolik blízkými programy je logickou cestou. Máme naději překročit pětiprocentní hranici a získat krajské mandáty,“ uvedl dnes Mach. Místopředseda Svobodných František Matějka výslovně uvedl, že dnes podepsaná dohoda o koaliční spolupráci je namířena proti hnutí ANO a Andreji Babišovi. Na dotaz PL, jakou výzvu bude nová koalice směřovat Babišovi, Matějka řekl: „Andrej Babiš je to nejhorší, co se na české politické scéně mohlo stát. Je to člověk, který podvedl mnoho podnikatelů a jeho jediným důvodem vstupu do politiky je to, že ztratil vliv ještě před tím, než se tam dostal. Potřebuje státní zakázky, jinak by to jeho holding mohl do půl roku zabalit. Zemi vede ke korporátnímu fašismu a to je pro mne nepřijatelné a s tím chci skončit,“ uvedl Matějka, který dodal, že synonymem ke slovu Babiš je jediné slovo: buzerace.

Podporovatel Strany soukromníků a senátor za tuto stranu Ivo Valenta pokládá spojení obou stran za historické. „Jsme svědky toho, že stát jen tahá lidem peníze z kapes. Trestá je za každý projev vlastní iniciativy a aktivity, šmíruje a vstupuje do soukromí. Prostě usiluje o to, aby lidi proměnil ve stádo ovcí. Tomu se snažím ze své pozice senátora zabránit. Dnes jsme učinili krok k tomu, aby mohli do politiky přijít i další na krajské úrovni,“ řekl Valenta. Ten uvedl, že je přesvědčen o tom, že ve spolupráci se Stranou svobodných může dnes uzavřená koalice získat ve Zlínském kraji v letošních volbách hejtmana. Na dotaz PL, zda dnes uzavřená koalice předznamenává i spolupráci v rámci sedmadvaceti senátních obvodů, představitelé obou stran uvedli, že se to dá předpokládat, a to podle toho, jak si kde v jednotlivých obvodech jednotlivé strany stojí. „Dohoda bude v tomto smyslu na Liberecku a Kutnohorsku,“ řekl první místopředseda Strany soukromníků Rudolf Baránek.

Senátor Ivo Valenta dnes znovu zopakoval, že SsČR má i nadále jeho finanční podporu a je na dohodě obou stran, jak si mezi sebou finanční prostředky v rámci spolupráce před krajskými volbami rozdělí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Josef Petrů

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Duhová pošta, duhový balík. Vulgární výlevy na sítích, stěžoval si generální ředitel Veselovskému. Ale neuhne

10:23 Duhová pošta, duhový balík. Vulgární výlevy na sítích, stěžoval si generální ředitel Veselovskému. Ale neuhne

Generální ředitel České pošty Roman Knap dal jasně najevo, že plně stojí za kampaní, kterou státní p…