Andrej Babiš k akci v OSN: Hamáček a Petříček to chtěli! A nic to neznamená. SAMI rozhodneme, kdo tu bude žít!

18.12.2018 12:34

Schválení paktu OSN o uprchlících vyvolalo v Čechách na sociálních sítích a v komentářové sekci některých mediálních serverů vlnu nevole. A Andrej Babiš se rozhodl reagovat na Facebooku. „Ministr zahraničí a hlavně předseda ČSSD Jan Hamáček si následně v rámci jednání vyargumentovali a prosadili, že ČR odsouhlasí tu včera odhlasovanou zprávu komisaře UNHCR o uprchlících, což je pouze právně nezávazná rezoluce Úřadu vysokého komisaře, která je v souladu se Ženevskou konvencí z roku 1951,“ argumentuje Andrej Babiš, proč Česko připojilo podpis pod tento pakt.

Andrej Babiš k akci v OSN: Hamáček a Petříček to chtěli! A nic to neznamená. SAMI rozhodneme, kdo tu bude žít!
Foto: screen: ČT24
Popisek: Andrej Babiš na tiskové konferenci.
reklama

„Od rána mi píšou lidi, co si v médiích přečetli, že jsme podepsali pakt o uprchlících a nedodrželi slovo,“ shrnuje obvinění premiér. „Není to tak a stále platí, že osobně mám na věc naprosto jiný názor než ministr zahraničí,“ uklidňuje premiér občany.

Anketa

Dělal Andrej Babiš v roce 2018 České republice v zahraničí ostudu?

11%
89%
hlasovalo: 16202 lidí
„Jak jsem slíbil, prosadil jsem to důležité. Že u globálního paktu o migraci, tzv. Marrákešského paktu, který se hlasuje už ZÍTRA, řekneme jasně své ODMÍTAVÉ stanovisko. Ministr zahraničí Tomáš Petříček se původně chtěl zdržet a náš nesouhlas OSN dopředu ani nenahlásil. To jsem odmítl a prosadil, že budeme PROTI. Vláda k tomu na základě mého návrhu pana Petříčka zavázala. Platí a platit bude nadále, že NEBUDEME přijímat žádné ilegální migranty,“ dává Andrej Babiš jasné stanovisko.

„Ministr zahraničí a hlavně předseda ČSSD Jan Hamáček si následně v rámci jednání vyargumentovali a prosadili, že ČR odsouhlasí tu včera odhlasovanou zprávu komisaře UNHCR o uprchlících, což je pouze právně nezávazná rezoluce Úřadu vysokého komisaře, která je v souladu se Ženevskou konvencí z roku 1951 a která nemá absolutně žádný vliv ani dopad na migrační politiku vlády,“ uklidňuje opět premiér Babiš své voliče s tím, že dotyčná rezoluce je prý jasně proti ilegální migraci a dle něho konzistentně říká, že Česká republika bude sama rozhodovat o tom, kdo bude u nás žít a pracovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rusko? „Kerého blba toto móže napadnút.“ Lidé z Vrbětic zaskočili Novu. Pak přituhlo

20:47 Rusko? „Kerého blba toto móže napadnút.“ Lidé z Vrbětic zaskočili Novu. Pak přituhlo

Kerého blba toto móže napadnút, rozčiloval se v Televizních novinách TV Nova jeden oslovený starší m…