Andrej Babiš odhalil, co může ohrozit vládní koalici

14. 3. 2014 18:13

Občas to vypadá, že to v koalici pěkně skřípe. Šéfové stran se navzájem špičkují a obviňují se ze spolupráce s kmotry. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) v rozhovoru pro deník MF Dnes přesto tvrdí, že koalici ohrozí spíše neshody kvůli rozpočtu.

Andrej Babiš odhalil, co může ohrozit vládní koalici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš a Bohuslav Sobotka
reklama

Podle Babiše má sociální demokracie jednoduchý požadavek – zvýšit daně a tím všechno vyřešit. „Tím se to nevyřeší - musíme hlavně zabezpečit, abychom ty daně vybrali a zabránili, aby se někdo ve státní kase obsluhoval bez toho, abychom nad tím měli kontrolu. Mluvím o podvodech na spotřebních daních nebo v karuselových obchodech, které chceme řešit,“ prohlásil Babiš v rozhovoru, který zveřejnil server iDnes.cz.

ČSSD chce funkční stát a také úspory. Otázka je, jestli to myslí vážně

Babišovi také vadí, že ČSSD přichází s dalšími nápady, jak navýšit výdaje rozpočtu. Připomněl ovšem, že také strana Bohuslava Sobotky se zavázala šetřit.

„Chtějí funkční stát, a tak chtějí úspory. Teď je otázka, jestli to myslí vážně, nebo ne. Někteří poslanci za námi chodí a ptají se, jestli to my myslíme vážně. My to myslíme vážně,“ ujistil Babiš.

Jsem zvyklý rychle rozhodovat. Trpím, když se na všechno sestavují nějaké komise a výbory

Babiš vyloučil, že by uvažoval o jiné koalici. Podle něj ta současná funguje. „Problém samozřejmě je, že jsme z jiného světa. Jsem zvyklý rychle rozhodovat a samozřejmě trpím, když se na všechno sestavují nějaké komise a výbory. Člověk si na to musí nějak zvyknout. Bohužel rozhodování státu je katastrofálně dlouhé a byrokratické,“ připustil.

V rozhovoru dále prozradil, že je v poslední době velice časově zaneprázdněný. Za den má i jednadvacet schůzek. Připustil, že mu nezbyl čas na návštěvu prezidenta. Dodal ovšem, že nemá se Zemanem přátelský vztah. Prezidenta ale obdivuje za jeho rétorské schopnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Macron zmrazil slovy o Rusku. A co víc: Pojďme zachránit EU, vyzval Německo. Třeba jaderné zbraně...

7:51 Macron zmrazil slovy o Rusku. A co víc: Pojďme zachránit EU, vyzval Německo. Třeba jaderné zbraně...

V sobotu proběhla v Mnichově bezpečnostní konference, které se zúčastnil i prezident Francie Emmanue…