Andrej Babiš odhalil, co může ohrozit vládní koalici

14.03.2014 18:13

Občas to vypadá, že to v koalici pěkně skřípe. Šéfové stran se navzájem špičkují a obviňují se ze spolupráce s kmotry. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) v rozhovoru pro deník MF Dnes přesto tvrdí, že koalici ohrozí spíše neshody kvůli rozpočtu.

Andrej Babiš odhalil, co může ohrozit vládní koalici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš a Bohuslav Sobotka

Podle Babiše má sociální demokracie jednoduchý požadavek – zvýšit daně a tím všechno vyřešit. „Tím se to nevyřeší - musíme hlavně zabezpečit, abychom ty daně vybrali a zabránili, aby se někdo ve státní kase obsluhoval bez toho, abychom nad tím měli kontrolu. Mluvím o podvodech na spotřebních daních nebo v karuselových obchodech, které chceme řešit,“ prohlásil Babiš v rozhovoru, který zveřejnil server iDnes.cz.

ČSSD chce funkční stát a také úspory. Otázka je, jestli to myslí vážně

Babišovi také vadí, že ČSSD přichází s dalšími nápady, jak navýšit výdaje rozpočtu. Připomněl ovšem, že také strana Bohuslava Sobotky se zavázala šetřit.

„Chtějí funkční stát, a tak chtějí úspory. Teď je otázka, jestli to myslí vážně, nebo ne. Někteří poslanci za námi chodí a ptají se, jestli to my myslíme vážně. My to myslíme vážně,“ ujistil Babiš.

Jsem zvyklý rychle rozhodovat. Trpím, když se na všechno sestavují nějaké komise a výbory

Babiš vyloučil, že by uvažoval o jiné koalici. Podle něj ta současná funguje. „Problém samozřejmě je, že jsme z jiného světa. Jsem zvyklý rychle rozhodovat a samozřejmě trpím, když se na všechno sestavují nějaké komise a výbory. Člověk si na to musí nějak zvyknout. Bohužel rozhodování státu je katastrofálně dlouhé a byrokratické,“ připustil.

V rozhovoru dále prozradil, že je v poslední době velice časově zaneprázdněný. Za den má i jednadvacet schůzek. Připustil, že mu nezbyl čas na návštěvu prezidenta. Dodal ovšem, že nemá se Zemanem přátelský vztah. Prezidenta ale obdivuje za jeho rétorské schopnosti.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Jak chcete zabránit tomu, aby lidé odcházeli do předčasných důvodů?

A není to zcela pochopitelné, když se jim to vyplácí? A nepřijde vám nefér, že tu rostou důchody, ale i třeba vaše mzdy a spousta poctivě pracujícíh dělá stále za almužnu nebo za míň, než jsou třeba důchody? A proč se zvyšují dávky převážně - nejvíce důchodcům? Co třeba rodiny s dětmi? Těm naopak v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Napsal knihu o vlasovcích. Pak volal Novotnému. „Nepochopil jsem.“ A to byl konec

22:05 Napsal knihu o vlasovcích. Pak volal Novotnému. „Nepochopil jsem.“ A to byl konec

Vlastenec, nebo vlastizrádce? Kým byl sovětský generál Andrej Vlasov, pod jehož velením vznikla Rusk…