Andrej Babiš promluvil k žádosti o jeho vydání: Budu si stěžovat, je to přes čáru. Z politiky mě nedostanete

11.08.2017 16:02

Šéf hnutí ANO a exministr financí Andrej Babiš v rozhovoru pro server Aktuálně.cz uvedl, že není důvod jej stíhat. Načasování celé kauzy považuje za „přes čáru“ a hodlá podat stížnost. „Z politiky se nestáhnu,“ uvedl mimo jiné.

Andrej Babiš promluvil k žádosti o jeho vydání: Budu si stěžovat, je to přes čáru. Z politiky mě nedostanete
Foto: David Hora
Popisek: Andrej Babiš

Postup policie považuje Andrej Babiš za politicky motivovaný. Věří, že o tom přesvědčí i své voliče, a tak chce po své zahraniční dovolené normálně pokračovat ve volební kampani. „Stíhání je naplánované schválně před volby, o čemž svědčí už to, že případ dostal policista Pavel Nevtípil,“ rozvyprávěl se Babiš o policistovi, který podle něj s městskou státní zástupkyní Máchovou odcizili firmu Neograph podnikateli Sittovi. „Takže bylo jasné, že tento policista má zadání mě kriminalizovat,“ dodal Babiš.

Podle jeho slov je velmi podezřelé, že případ je vyšetřován dva roky a nyní jej chtějí obvinit dva měsíce před volbami. Znovu pak zopakoval slova o tom, že nepochybil. „Dotace pro Čapí hnízdo je z roku 2008 a byla přidělena podle pravidel a zákonů,“ řekl jasně a zopakoval, že jde podle něj o jednoznačně zpolitizovanou záležitost, jež má ovlivnit volby. 

Původní text ZDE.

Následně pak také podotkl, že se domnívá, že celá kauza vznikla na objednávku, ať už od politických soupeřů nebo od novinářů. 

Závěrem pak zkonstatoval, že rozhodně není důvod jej trestně stíhat. „Jde o jasné ovlivňování voleb, vždyť to známe z minulosti z Kubiceho zprávy. Navíc kauza Čapí hnízdo nemá nic společného s mým působením v politice. Lidi by mě měli hodnotit podle toho, co jsem udělal jako poslanec,“ uzavřel s tím, že věří, že lidé pochopí, že obvinění přichází v době před volbami. O odchodu z politiky neuvažuje. Jak řekl, nevzdá se a nadále bude bojovat proti korupci a systému, jenž tady vznikl. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strach obchází německou veřejností. Bojí se zmínit o uprchlících, islámu či vlastenectví. Zde je to černé na bílém

20:11 Strach obchází německou veřejností. Bojí se zmínit o uprchlících, islámu či vlastenectví. Zde je to černé na bílém

Judith Bergmanová na stránkách konzervativního Gatestone Institute upozorňuje na průzkum, který ukaz…