Andrej Babiš promluvil k žádosti o jeho vydání: Budu si stěžovat, je to přes čáru. Z politiky mě nedostanete

11.08.2017 16:02

Šéf hnutí ANO a exministr financí Andrej Babiš v rozhovoru pro server Aktuálně.cz uvedl, že není důvod jej stíhat. Načasování celé kauzy považuje za „přes čáru“ a hodlá podat stížnost. „Z politiky se nestáhnu,“ uvedl mimo jiné.

Andrej Babiš promluvil k žádosti o jeho vydání: Budu si stěžovat, je to přes čáru. Z politiky mě nedostanete
Foto: David Hora
Popisek: Andrej Babiš
reklama

Postup policie považuje Andrej Babiš za politicky motivovaný. Věří, že o tom přesvědčí i své voliče, a tak chce po své zahraniční dovolené normálně pokračovat ve volební kampani. „Stíhání je naplánované schválně před volby, o čemž svědčí už to, že případ dostal policista Pavel Nevtípil,“ rozvyprávěl se Babiš o policistovi, který podle něj s městskou státní zástupkyní Máchovou odcizili firmu Neograph podnikateli Sittovi. „Takže bylo jasné, že tento policista má zadání mě kriminalizovat,“ dodal Babiš.

Podle jeho slov je velmi podezřelé, že případ je vyšetřován dva roky a nyní jej chtějí obvinit dva měsíce před volbami. Znovu pak zopakoval slova o tom, že nepochybil. „Dotace pro Čapí hnízdo je z roku 2008 a byla přidělena podle pravidel a zákonů,“ řekl jasně a zopakoval, že jde podle něj o jednoznačně zpolitizovanou záležitost, jež má ovlivnit volby. 

Původní text ZDE.

Následně pak také podotkl, že se domnívá, že celá kauza vznikla na objednávku, ať už od politických soupeřů nebo od novinářů. 

Závěrem pak zkonstatoval, že rozhodně není důvod jej trestně stíhat. „Jde o jasné ovlivňování voleb, vždyť to známe z minulosti z Kubiceho zprávy. Navíc kauza Čapí hnízdo nemá nic společného s mým působením v politice. Lidi by mě měli hodnotit podle toho, co jsem udělal jako poslanec,“ uzavřel s tím, že věří, že lidé pochopí, že obvinění přichází v době před volbami. O odchodu z politiky neuvažuje. Jak řekl, nevzdá se a nadále bude bojovat proti korupci a systému, jenž tady vznikl. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČT jednoznačně porušila zákon. Petr Žantovský tuší, z jakých důvodů byl ve skutečnosti narychlo spuštěn „kanál pro důchodce“

7:22 ČT jednoznačně porušila zákon. Petr Žantovský tuší, z jakých důvodů byl ve skutečnosti narychlo spuštěn „kanál pro důchodce“

TÝDEN V MÉDIÍCH Česká televize spuštěním programu ČT3 naprosto jednoznačně porušila zákon, který zce…