Andrej Babiš řekl jasné slovo: Proti Zemanovi vlastního kandidáta nepostavíme

18.03.2017 20:37

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš neplánuje navrhnout kandidáta do prezidentských voleb, přestože v minulosti už několikrát prohlásil, že by si v pozici uchazeče o úřad prezidenta uměl představit ministra obrany Martina Stropnického či eurokomisařku Věru Jourovou. V rozhovoru pro sobotní Právo Babiš jasně řekl, že on sám nikoho navrhovat nebude. Zeman je podle něj těžko porazitelný kandidát a jasný favorit prezidentské volby. Upozornil na to server Echo24.

Andrej Babiš řekl jasné slovo: Proti Zemanovi vlastního kandidáta nepostavíme
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda hnutí ANO Andrej Babiš
reklama

„Zatím jsme se nedohodli. Jsou na to různé názory,“ odpověděl podle serveru Babiš na dotaz, zda hnutí ANO plánuje postavit proti Zemanovi vlastního kandidáta. Podle šéfa ANO by členové hnutí měli mít možnost někoho navrhnout nebo se vyjádřit k lidem, kteří svoji kandidaturu již ohlásili. „Ať se vyjádří, jestli chtějí za prezidenta Zemana, Horáčka, nebo Drahoše,“ řekl Babiš.

Celý text je ZDE

Jak ale server podotkl, Babiš za sebe odmítá, že by měl v plánu navrhnout vlastního kandidáta, přestože v minulosti několikrát mluvil o tom, že by si mezi uchazeči o Hrad dokázal představit Stropnického či Jourovou. Nyní na přímý dotaz, zda sám navrhne Stropnického, odpověděl rezolutně: „Ne.“

„Nikdy jsem od pana Stropnického neslyšel, že by chtěl kandidovat na prezidenta. Když to zváží a hnutí se tím bude zabývat, tak ho někdo určitě navrhne. Kampaň na Hrad ale za hnutí dělat nebudu,“ vysvětluje Babiš v rozhovoru.

„Hnutí ANO nikdy nechtělo stavět kandidáta na Hrad, nikdy jsme o post prezidenta neusilovali. Nechceme honit tolik zajíců najednou. Pro mě je prioritou vyhrát sněmovní volby,“ dodává Babiš.

Naopak si – jak server dále píše – myslí, že Zeman má velkou šanci uspět v prezidentských volbách. „Zeman je jasný favorit, to je jediný politik, který na náměstí dokáže přilákat tisíce lidí. Žádný jiný tak silný kandidát tady není a upřímně nevidím nikoho, kdo by ho porazil,“ řekl předseda ANO v Právu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný v noci natočil VIDEO s výzvou lidem. Policie už reagovala. Dnes ve 14 se to semele

9:38 Volný v noci natočil VIDEO s výzvou lidem. Policie už reagovala. Dnes ve 14 se to semele

Nezařazený poslanec Lubomír Volný, jenž svým odmítáním nošení roušky v prostorách Sněmovny vyvolal n…