Andreji, přidej, pobídl Zeman premiéra. Noví ministři jmenováni

30.04.2019 15:00

Nenechte se otrávit těmi, kteří jen pokřikují, ale sami nic nedokázali, popřál prezident Miloš Zeman nově jmenovaným ministrům, mezi nimiž nechyběla ani nová ministryně spravedlnosti Marie Benešová. Novému ministrovi průmyslu Karlu Havlíčkovi sdělil, že by byl rád, aby tendr na dostavbu Temelína nebyl zatížen ideologickými požadavky. Během jmenování si také rýpl do premiéra Andreje Babiše (ANO).

Andreji, přidej, pobídl Zeman premiéra. Noví ministři jmenováni
Foto: Twitter J. Ovčáčka
Popisek: Prezident republiky Miloš Zeman
reklama

Po 14. hodině odpoledne jmenoval prezident nové členy Babišovy vlády a jmenoval dva nové vicepremiéry Babišovy vlády. Novou vícepremiérkou se stala ministryně financí Alena Schillerová. Dalším vicepremiérem se stal Karel Havlíček, jenž místo Marty Novákové usedl do křesla šéfa resortu průmyslu. A Vladimíra Kremlíka jmenoval ministrem dopravy. Kremlík nahradil dosud nejdéle sloužícího ministra dopravy v historii Dana Ťoka.

Nakonec jmenoval Marii Benešovou ministryní spravedlnosti. Šéfkou tohoto resortu ji jmenoval už podruhé. Ministryní spravedlnosti byla Benešová už v Zemanově prezidentské vládě vedené Jiřím Rusnokem.

Miloš Zeman poděkoval odcházejícím ministrům a uvítal ve funkci ministry nové.

Paní ministryně spravedlnosti, největším nedostatkem soudního systému je bezpochyby pomalost soudního systému. Kauza H-System trvala dvacet let. Kauza Davida Ratha trvá 7 let a kauza Vlasty Parkanové kvůli letadlům CASA trvá tak nějak podobně,“ posteskl si Zeman.

Obává se, že řada soudců není příliš aktivních a bylo by dobré je nahradit aktivnějšími soudci.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Nové vicepremiérce Aleně Schillerové přislíbil, že bude stát po jejím boku. „Budu věrně stát po vašem boku v boji s těmi, kteří si myslí, že státní rozpočet je nafukovací, předkládají enormní rozpočtové požadavky, ale vůbec se nestarají o úspory,“ řekl Zeman.

Prezident Zeman doufá, že Schillerová pročistí obrovské množství daňových výjimek. „Doufám, že se u vás najde herbicid, který tuto soustavu odplevelí,“ doufal Zeman.  

Havlíčkovi Zeman sdělil, že se s ním rád shodl na podpoře jaderné energetiky. „A myslím si, že poté, co minulý tendr na dostavbu dvou jaderných bloků v Temelíně skončil naprostou ostudou kvůli naprosto mizerné přípravě, tak bych si přál aby váš tendr skončil úspěšně. Také bych si přál, aby tento tendr nebyl zatěžován žádnými ekologickými předsudky,“ pravil Zeman.

doc. Ing. Karel Havlíček, Ph.D., MBA

  • BPP
  • Trvale pověřený řízením ministerstva dopravy
  • místopředseda vlády

Obrátil se také na Kremlíka. „Nedávno jsme viděl takové hezké billboardy, na kterých bylo napsáno dálnice, dálnice, dálnice, že ano, Andreji. Přál bych si, aby dálnice slezly z těch billboardů a aby se stavěly alespoň tak rychle jako v Polsku,“ uvedl prezident.

Sám prý částečně přiložil ruku k dílu. „Přivážím závazek jedné z největších světových firem, společnosti CITIC Group, že je připravena vyslat do České republiky expertní tým a podílet se na stavbě dálnice,“ řekl prezident. Ve hře je především dostavba dálnice D3.  

Nakonec požádal všechny, aby se nenechali otrávit pokřikujícími lidmi. „Nenechte se otrávit těmi, kdo jenom kritizují, jenom pokřikují, ale sami v životě nic nedokázali. A až přinese číšník ty bublinky, které musíme povinně vypít, tak mi dovolte, abych vás pozval na sklenku dobrého moravského vína,“ uzavřel Zeman své vystoupení.

Pak už si s ministry jen přiťukl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

20:29 Fridrichová „šlápla“ do mrtvých migrantů. „Já to nevěděla!“

Reportáž pořadu 168 hodin, během níž byl poslanec za hnutí ANO Martin Kolovratník konfrontován novin…