Andreji, tys to popletl? Babiš navrhl něco, co prý nejde

20.08.2015 7:47

Andrej Babiš (ANO) se rozčílil a následně chtěl spojit hlasování o zákoně o elektronické evidenci tržeb s hlasováním o důvěře vládě. Ale popletl to. Spojení hlasování o zákoně a o důvěře již totiž není možné. Ministr financí následně přiznal, že není kovaný v ústavních procedurách. Informaci přinesl deník Právo.

Andreji, tys to popletl? Babiš navrhl něco, co prý nejde
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš

Babiš podle svých slov reagoval na slova exministra financí TOP 09 Miroslava Kalouska, který je rozhodnutý přijetí zákona blokovat třeba do konce volebního období. Pravidla, kterými sněmovní menšina může blokovat projednání klíčového zákona proti vůli většiny, považuje šéf státní kasy za nesmyslná. 

Pokud by však vláda nyní chtěla návrh zákona spojit s hlasováním o důvěře, musela by zákon ze sněmovny stáhnout a následně jej předložit znovu. To by však znamenalo posunutí termínů, neboť návrh již před prázdninami prošel prvním čtením. 

Babišův návrh by přitom mohl vyvolat ještě další problém. V případě, že se sněmovna do tří měsíců neusnese o vládním návrhu zákona, s jehož projednáním spojila vláda otázku důvěry, může být prezidentem rozpuštěna. Tím by Babiš nahrál opozici, neboť by musely následovat předčasné volby.

„ČSSD zákon o EET s důvěrou vládě spojovat nebude. Nevidíme pro to racionální důvod, prosazení zákona by totiž nijak nepomohlo,“ zamítl Babišův návrh také premiér Bohuslav Sobotka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Romové z Chanova přišli s peticí: Nechtějí „čunkodomy“ ani zadarmo. Opraví si ghetto sami, věří Piráti

20:44 Romové z Chanova přišli s peticí: Nechtějí „čunkodomy“ ani zadarmo. Opraví si ghetto sami, věří Piráti

„Když vás stáhnu z kůže, nikdo nepozná, kdo byl Rom, kdo Čech. Všude jsou chyby a nikdo není lepší,“…